Skąd wiadomo, czego dotyczyła rozmowa, skoro nikt jej nie słyszał?

Publikacja w serwisie: 25 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Seremet: Dotąd nie natrafiono na kadr z nagraną rozmową Błasika i Protasiuka » Płk Latkowski: Dowódca Tu-154 zawiesił się psychicznie, nie słyszał uwag kolegów » Czego jeszcze nie zrobiło BOR » CZEGO BOI SIĘ BRONISŁAW KOMOROWSKI » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » “NIE WIADOMO, JAK ZGINĄŁ GOSIEWSKI” » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Rozmowa sponsorowana » Przerwana rozmowa z wieżą » Rozmowa z konstruktorem urządzenia » Rozmowa z Dariuszem Wernickim » NIEZALEŻNA TV: ROZMOWA Z MECENASEM ROGALSKIM » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » Rozmowa Krzysztofa Skowrońskiego z Rafałem Rogalskim » Katastrofa samolotu Tu-154 – rozmowa z kotrolerem lotu » Rozmowa z ekspertem od systemów nawigacji satelitarnej » Nikt ich nie ratował » NIKT NIE PRZEŻYŁ » Rozmowa z Andrzejem Melakiem, współzałożycielem Stowarzyszenia Katyń 2010. » Nikt nie widział zagrożenia » Nikt nie zapytał o certyfikaty » Nie podpisali? Nikt się nie zorientuje » Rozmowa z gen. broni Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą Wojsk Lądowych » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?! » Rozmowa telefoniczna między z-cą D-cy Bazy a oficerem operacyjnym po odesłaniu Iła-76 na lotnisko zapasowe » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył » Nikt nie ukryje przyczyn katastrofy smoleńskiej » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Przemysław Marzec: Nikt nas o niczym nie poinformował, “czekamy na lepsze czasy” » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » W Siłach Powietrznych do CASY jest nadal wyłącznie angielska instrukcja. I nikt z tego nie robi problemu » Teorie spiskowe to bzdura. Na filmie nikt nie dobija rannych, a postacie to w rzeczywistości gałęzie drzew. (wideo) » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » Protasiuk pokłócił się z Błasikiem dla awansu » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » “Kłótnia Protasiuka z Błasikiem” to temat zastępczy » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Nagrania z lotniskowego monitoringu zbadają eksperci od czytania z ruchu warg » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » “GW” dołącza do ataku na gen. Błasika » Tak lądują debeściaki – lista kłamstw smoleńskich » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

O nagraniu rozmowy gen. Andrzeja Błasika z dowódcą Tu-154 Arkadiuszem Protasiukiem wiemy od miesiąca – ujawnia mecenas Andrzej Werniewicz, pełnomocnik wdów po pilotach. Jego zdaniem, był nacisk Błasika na załogę. Przeczy temu jednak prawnik wdowy po generale.

Według mec. Werniewicza – który w śledztwie smoleńskim reprezentuje wdowy po Protasiuku i drugim pilocie Robercie Grzywnie – wiadomość o zapisie, istnienie którego wczoraj potwierdziła Naczelna Prokuratura Wojskowa, jest mu znana od miesiąca.

Pełnomocnik wdowy po gen. Błasiku mec. Bartosz Kownacki powiedział, że o nagraniu wie, ale jeszcze go nie oglądał. Informacja o rozmowie między gen. Błasikiem a kpt. Protasiukiem przed wylotem też nie jest nowa, ale zaprzeczam, by doszło tam do jakiejkolwiek kłótni, tym bardziej mającej wpływ na przebieg lotu. Potwierdza to 6-7 świadków, z którymi rozmawiałem, a którzy 10 kwietnia rano byli na Okęciu i żegnali odlatującą delegację – dodał.

Z obrazu wynika, że rozmowa była emocjonalna – mówi zaś Werniewicz, odmawiając ujawnienia innych szczegółów sprawy i powołując się na obowiązek zachowania tajemnicy śledztwa. Naszym zdaniem, nacisk na pilotów ze strony generała Błasika był – powiedział jedynie.

Skąd wiadomo, czego dotyczyła rozmowa, skoro nikt jej nie słyszał?

Temu także zaprzecza mec. Kownacki, który uważa, że dyskusja równie dobrze mogła dotyczyć tego, kto ma zameldować prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu gotowość do lotu. I wiem, że zameldowali obaj – powiedział adwokat.

Skąd ktoś może wiedzieć, czego dotyczyła rozmowa, skoro nikt jej nie słyszał? Rozmawiajmy o faktach! Na przykład ja też często gestykuluję, ale nie wynika z tego, że się z kimś kłócę. Skądinąd wiadomo przecież, że gen. Błasik zawsze brał w obronę pilotów w konfliktowych sytuacjach. Wiadomo też, że kapitan Protasiuk niedługo po 10 kwietnia miał otrzymać awans – mówił prawnik wdowy po generale.

Śledczy mają zapis z monitoring z Okęcia

Jak ujawnił rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, prokuratorzy posiadają nagranie z kamery przemysłowej z lotniska Okęcie z 10 kwietnia 2010 r. Według TVN24 na nagraniu widać emocjonalną rozmowę gen. A. Błasika i kpt. A. Protasiuka przed wylotem do Smoleńska. Zdaniem stacji, dowódca załogi Tu-154M miał sprzeciwiać się wylotowi w sytuacji, gdy dysponował tylko prognozą, a nie potwierdzonym stanem pogody na lotnisku Sewiernyj.

Według płk. Rzepy, nagranie (zawierające tylko obraz) udostępniono komisji Jerzego Millera badającej kwietniową katastrofę.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-pelnomocnik-wdow-po-pilotach-blasik-naciskal-na-zaloge,nId,326157

25 lutego 2011

Oceń artykuł:
(3.67)
głosów: 3
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters