Ambasador RP o Smoleńsku i Rosji

Publikacja w serwisie: 28 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jakub Opara: 3 osoby przeżyły katastrofę – tak powiedział nam ambasador Turowski » Były ambasador nie pamięta w jaki sposób rzeczy osobiste Tomasza Merty znalazły się w jego gabinecie » W ROSJI RZĄDZĄ PRZESTĘPCY » Krewni ofiar już w Rosji » Broń BOR utknęła w Rosji » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » “WOBEC ROSJI JESTEŚMY PETENTEM” » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Konferencja prasowa w Rosji – ordynarne kłamstwo » Prezydent Rosji m.in. o materiałach dot. katastrofy smoleńskiej » Jacek Świat – Jesteśmy klientami Rosji » Czesi wątpią w dobrą wolę Rosji » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » W poniedziałek komplet tłumaczeń akt otrzymanych od Rosji w kwietniu » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji » “Wriemia Nowostiej”: punkt zwrotny w polityce Rosji » Kwiatkowski zabiegał w Rosji o szybkie przekazanie akt dot. katastrofy smoleńskiej » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Iwanow: Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Polscy prokuratorzy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej znów lecą do Rosji » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Polityka obecnego rządu wobec Rosji przypomina bardziej postawę zbłąkanego ślepca » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » “Putin interesuje się Polską, rozumie wasz kraj”-Dmitrij Babicz, rosyjski ekspert od polityki międzynarodowej Rosji » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » O Smoleńsku po dżentelmeńsku » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Multimedialna wystawa o Smoleńsku » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » Radiolatarnie w Smoleńsku zmyliły pilota? » Piszecie o Smoleńsku? Oddajcie laptopy » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » W Smoleńsku stracono już wiele śladów » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Film nagrany tuż po katastrofie Tu-154 M w Smoleńsku [WIDEO] » Aktorzy z “M jak Miłość” w pierwszym filmie o Smoleńsku » W Smoleńsku ponownie zbadano teren katastrofy » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Nazwiska ofiar katastrofy rozbrzmiały w Smoleńsku » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Moskowskij Komsomolec” opublikował wywiad z ambasadorem RP w Moskwie Wojciechem Zajączkowskim, który zapewnia, że Polska zamierza kontynuować współpracę z Rosją, a pogorszenia stosunków nie będzie.

Dziennik “Moskowskij Komsomolec” to wielonakładowa gazeta sympatyzująca z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem. Ambasador podkreślił, że katastrofa polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem “zostanie zbadana, tak jak wymaga tego prawo“.

- Raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) o katastrofie smoleńskiej spotkał się z ostrą krytyką w Polsce. W Rosji wywołało to zdziwienie. Teraz wszyscy zamarli w oczekiwaniu, co będzie dalej – powiedział.

Zajączkowski przypomniał, że Polska nie otrzymała odpowiedzi na wiele swoich pytań.

- Uważamy, że w raporcie MAK zabrakło kilku kluczowych elementów, która obowiązkowo powinny być uwzględnione. Dotyczy to, jak wiadomo, przede wszystkim lotniska Siewiernyj i pracy kontrolerów lotów – wyjaśnił.

Zajączkowski zaznaczył też, że Rosja jest dla Polski ważnym partnerem handlowym.

- To bardzo dobrze, że wartość obrotów handlowych między naszymi krajami (w 2010 roku) prawdopodobnie osiągnie 23 mld dolarów. Złe jest to, że w tych obrotach nadwyżka Rosji jest tak duża. Uważamy, że trzeba to zmienić. A najlepszy sposób, to zwiększanie eksportu polskich towarów do Rosji i wzajemne inwestycje – powiedział.

http://niezalezna.pl/6738-ambasador-rp-o-smolensku-i-rosji

28 lutego 2011

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters