Nagrania z lotniskowego monitoringu zbadają eksperci od czytania z ruchu warg

Publikacja w serwisie: 28 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Nagrania z wieży kontroli ruchu w Smoleńsku mogą pochodzić od służb specjalnych » W USA zbadają urządzenia z pokładu TU-154 » Co kryją oryginalne nagrania z kokpitu » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Kontrolerzy ruchu na wieży w Smoleńsku konsultowali się 10 kwietnia z Moskwą » ROSYJSCY “EKSPERCI” USTALILI » Katastrofa 10 kwietnia: Rosyjscy i polscy eksperci polecieli do USA » NIE POZNAMY PEŁNEGO NAGRANIA! » Trzeba skopiować nagrania z czarnych skrzynek » Minister odsłuchał nagrania, bo dostał taką propozycję » Odpowiedź kancelarii premiera na apel Ruchu 10 kwietnia ws. powołania międzynarodowej komisji technicznej badającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 » Stenogram nagrania ze spotkania Edmunda Klicha z ministrem Bogdanem Klichem, 22 kwietnia 2010 r. » Komisja Millera kombinuje, jak zdobyć oryginalne nagrania z wieży w Smoleńsku “metodą chałupniczą” jak nazwał to Jerzy Miller » Czy rządowi eksperci są zastraszeni? » USA: eksperci od lotnictwa zszokowani » EKSPERCI OD NAWIGACJI SATELITARNEJ: TO BYŁ ZAMACH » Eksperci z USA wesprą zespół Macierewicza » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » Rosyjscy eksperci bronią kontrolerów ze Smoleńska » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Ukraińscy eksperci uważają, że raport MAK jest tendencyjny » Trzej eksperci dołączyli do polskiej grupy badawczej w Moskwie » Rosyjscy eksperci: Załoga samolotu Tu-154 nie zrobiła tego, co należało » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Krakowscy eksperci kończą pracę nad opinią fonoskopijną na temat rejestratora głosu z kabiny pilotów samolotu Tu-154M » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » “GW” dołącza do ataku na gen. Błasika » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku było dwóch KIEROWCÓW BOR-u » “Kłótnia Protasiuka z Błasikiem” to temat zastępczy » Zagadka głosu w kokpicie wciąż nierozwiązana » Seremet: Dotąd nie natrafiono na kadr z nagraną rozmową Błasika i Protasiuka » Protasiuk pokłócił się z Błasikiem dla awansu » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Skąd wiadomo, czego dotyczyła rozmowa, skoro nikt jej nie słyszał? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Film z monitoringu saloniku VIP-owskiego na wojskowym Okęciu zbadają eksperci od czytania z ruchu warg – ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Chodzi o nagranie, na którym widać, jak dowódca wojsk lotniczych Andrzej Błasik rozmawia, ostro gestykulując, z pilotem prezydenckiego tupolewa.

Zdaniem świadków generał strofował kpt. Arkadiusza Protasiuka, który podobno miał wątpliwości, czy maszyna powinna lecieć do Smoleńska przy takich warunkach pogodowych.

Jak ustalili nasi dziennikarze, cała rozmowa toczyła się w trzech miejscach. Panowie zaczęli wymieniać zdania przed wejściem do saloniku. To zarejestrowała kamera zewnętrzna. Później przenieśli się do środka, nadal rozmawiając. To z kolei zapisały kamery wewnątrz pomieszczenia. Komisja Jerzego Millera dysponuje także filmem z kamery przemysłowej skierowanej poza budynkiem w kierunku płyty lotniska.

Eksperci będą próbować więc odczytać z ruchu warg czy rzeczywiście doszło do kłótni pomiędzy panami. Urządzenia rejestrowały tylko i wyłącznie obraz.

Według naszych informacji, jest co najmniej dwóch świadków, którzy mogli słyszeć część rozmowy obu panów. Wiemy również, że prokuratorzy przesłuchiwali na tę okoliczność personel terminala wojskowego.

Eksperci z komisji Jerzego Millera nie chcą komentować tych ustaleń, nie potwierdzają ani nie zaprzeczają naszym informacjom o zatrudnieniu ekspertów, którzy badają film. Niewykluczone, że będą oni chcieli sami porozmawiać z osobami wcześniej przesłuchanymi przez śledczych.

Rzecznik szefa MSWiA stwierdziła, że komisja nie będzie udzielać żądnych informacji na temat swoich prac do momentu powstania raportu.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-film-z-okecia-zbadaja-eksperci-od-czytania-z-ruchu-warg,nId,326575

28 lutego 2011

Marek Balawajder, Roman Osica, RMF FM

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters