Wątek związany z organizacją wizyty

Publikacja w serwisie: 28 February 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

W ciągu najbliższych trzech tygodni Prokuratura Wojskowa z głównego śledztwa smoleńskiego wyłączy wątek związany z organizacją wizyty – ustalili reporterzy RMF FM. Dwóch cywilnych prokuratorów zapoznaje się teraz z aktami.

Po formalnym przejęciu dochodzenia przez prokuraturę cywilną do zespołu dołączy trzeci śledczy.

Badanie, jak wizyta dziesiątego kwietnia była organizowana, powinno się zakończyć w ciągu czterech miesięcy – przewiduje w rozmowie z Markiem Balawajdrem były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Po to się wyodrębnia pewne materiały z dużego śledztwa, żeby nie czekać na zakończenie tego śledztwa głównego – dodaje.

Według Ćwiąkalskiego przede wszystkim powinny być przesłuchane te osoby, które brały udział w przygotowaniu wizyty, czyli pracownicy MSZ, Kancelarii Premiera i MON. Chodzi o to, żeby prześledzić przepływ dokumentacji, materiałów, informacji. Myślę, że także zostanie przesłuchany były ambasador Polski w Moskwie, być może pracownicy ambasady, dlatego, że ambasada zwracała uwagę na to, że jest to lotnisko, które nie jest przygotowane na przyjmowanie tego typu maszyny i samolotów – podkreśla Ćwiąkalski.

Prokuratorzy już kilkanaście tygodni temu rozważali postawienie zarzutów kilku osobom związanym z organizacja wizyty w Smoleńsku.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-sledztwo-smolenskie-watek-zwiazany-z-organizacja-wizyty,nId,326540

28 lutego 2011

RMF FM

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters