Piloci tupolewa wiedzieli o mgle

Publikacja w serwisie: 06 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Czy piloci wiedzieli, że się rozbiją? (trzecia czarna skrzynka) » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » Śledztwo we mgle » O lądowaniu we mgle bez systemu ILS » Kwadratowe jaja po Smoleńsku i brednie o sztucznej mgle » Piloci: Minister bredzi » Piloci nie mogą się bronić » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Piloci wściekli na rosyjski raport » Miller jak Anodina: winni piloci » Piloci: Nie chcemy służyć pod Majewskim » Wątpliwości, na które zwracają uwagę piloci: » Polscy piloci znów mogą latać tupolewem » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » To nie piloci są winni katastrofy smoleńskiej. W odpowiednim momencie nacisnęli przycisk, który powinien był spowodować odejście samolotu na drugi krąg » Kto uziemi tupolewa » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Hangar czeka na wrak tupolewa » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Dowódca prezydenckiego Tu-154 miał tuż przed startem aktualną prognozę pogody na smoleńskim lotnisku, z której wynikało, że lądowanie tam może nie być bezpieczne – pisze “Gazeta Wyborcza”. “Miał dwa wyjścia: nie startować albo lecieć na zapasowe lotnisko” – mówi gazecie gen. Bogusław Pacek, wojskowy doradca MON.

Do tej pory MON informował, że kpt. Arkadiusz Protasiuk 10 kwietnia miał prognozę pogody z godziny 6.10, a ta dla Smoleńska była dobra: widzialność do 5 tys. metrów, podstawa chmur 200-300 m. Rosyjski MAK w swoim raporcie podał wylot z Warszawy bez aktualnej informacji o pogodzie jako jedną ze znaczących przyczyn katastrofy.

Gen. Bogusław Pacek, wojskowy doradca ministra Bogdana Klicha, ujawnił w wywiadzie dla “Gazety”, że załoga jednak miała aktualną prognozę pogody na smoleńskim lotnisku. Gen. Pacek powołuje się na notatkę żołnierza z wojskowego biura meteorologicznego na Okęciu.

Z tej prognozy wynika, że podstawa chmur wynosi 60 m, a widoczność jest od 1 tys. do 3 tys. metrów. Jest tam mowa o zachmurzeniu, o chmurach, o mgle – mówi gen. Pacek. Czyli załoga samolotu miała wiedzę, że na lotnisku w Smoleńsku nie będzie warunków do lądowania albo że warunki te mogą być bardzo trudne

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-piloci-tupolewa-wiedzieli-o-mgle,nId,327319

4 marca 2011

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 4

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters