Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego

Publikacja w serwisie: 08 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » “Polski dyplomata namawiał do zniszczenia nagrań ze Smoleńska” » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tu-204 runął przez GPS? » Odpowiedzi przez kalkę » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Zdjęcie opublikowane przez serwis k2k news to .. » Naruszenia etyki dziennikarskiej przez TVN24 » Rekonstrukcja lotu wykonana przez MAK [film] » Pożegnanie z koncepcją zmylenia pilotów przez “jar” » Precyzyjne Naprowadzanie – Płk Latkowskiego przez Monikę Olejnik » “Misja specjalna” i Wildstein znikają z TVP. Przez oglądalność » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Czy przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego było nielegalne? » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Stenogramy opublikowane przez MAK są co najmniej w kilku miejscach, moim zdaniem, sfałszowane, pocięte, niewiarygodne » Wizualizacja zaprezentowana 25 listopada w Sejmie podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Anonsowane z wielkim szumem przez polską prokuraturę protokoły sekcji zwłok zostały jednak w Moskwie » Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej przekazanej przez stronę rosyjską » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo we mgle » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Śledztwo na warunkach Moskwy » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Rząd fałszował śledztwo » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Potwierdziły się informacje reporterów RMF FM – krakowska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie odsłuchania przez ministra sprawiedliwości nagrań z czarnych skrzynek tupolewa. Krzysztof Kwiatkowski dostał do odsłuchania kilkusekundowy fragment nagrań w Instytucie Ekspertyz Sądowych.

Powodem umorzenia jest znikoma szkodliwość czynu, bo nie da się ukryć, że pracownica instytutu, która udostępniła nagrania ministrowi złamała prawo.

O sprawie zrobiło się głośno po tym, jak minister Krzysztof Kwiatkowski wizytując Krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych, dostał od jednej z pracownic słuchawki, by posłuchać fragmentu nagrania. Okazało się, że było to nagranie z kokpitu TU 154. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Od kwietnia zeszłego roku minister nie jest już prokuratorem generalnym, a więc nie ma wglądu w akta spraw – jest w tej sytuacji traktowany jak normalny obywatel. Jednak fakt, że minister w świetle kamer posłuchał kilkusekundowego fragmentu zaszumionego dodatkowo nagrania, spowodował, że prokuratorzy zdecydowali się nie stawiać zarzutów pracownikom instytutu.

Nie da się bowiem wykazać, że pokazanie nagrań szefowi resortu sprawiedliwości miało na celu zapoznanie go z treścią dowodów. Zrobiono to po prostu na pokaz – dla dziennikarzy. A to nie wyrządza żadnej szkody w postępowaniu wyjaśniającym tragedię smoleńską.

Marek Balawajder

RMF FM

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-umorzone-sledztwo-ws-odsluchania-nagran-z-tu-154-przez,nId,328003

8 marca 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters