Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak

Publikacja w serwisie: 12 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Hangar czeka na wrak tupolewa » Czy wrak w końcu wróci do Polski? » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Wrak czy wraki » Skrzynki i wrak do zwrotu » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie nie chcieli świadków » Rosjanie wybielili kontrolerów » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » Rosjanie mogą podważyć każdy dokument » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Rosjanie odpowiedzieli na 33 z 220 wniosków i pytań skierowanych do MAK » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Rosjanie nie życzyli sobie otwierania trumien » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Rosjanie wpisali ofiarom: “Podróż prywatna” » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Adwokat Ewy Błasik: Rosjanie zrobili to, o co się do nich zwrócono » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W Parlamencie Europejskim 12 kwietnia zostanie uroczyście otwarta wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej. Patronat honorowy objęli brat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska. Organizatorami są: prof. Ryszard Legutko, Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba.

Wystawa ma dokumentować czas żałoby narodowej w Polsce, pokazać miejsce katastrofy oraz to, co działo się później. Organizatorzy zapowiadają, że pokażą unikalne zdjęcia z tego okresu. – Będziemy chcieli pokazać m.in. zdjęcia dokumentujące cięcie wraku przez Rosjan, w tym znany materiał filmowy, który dla członków Parlamentu na pewno będzie szokujący – deklaruje poseł Ryszard Czarnecki. – Planujemy ciągłe emitowanie ich na monitorach w specjalnie przygotowanym na tę ekspozycję materiale filmowym. Z tego, co wiem, będzie on zawierał również obrazy zarejestrowane podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w Sprawie Katastrofy Smoleńskiej, które odbyło się 10 września w Warszawie – dodaje Mateusz Kochanowski, oficer prasowy frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prywatnie syn tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem dr. Janusza Kochanowskiego, rzecznika praw obywatelskich. Parlamentarzyści uzyskali już zgodę na wystawę i obecnie uzgadniają jej szczegóły. Ekspozycja będzie się mieściła na parterze gmachu głównego Parlamentu Europejskiego. – To miejsce prestiżowe, w którym rok temu posłowie oddali hołd ofiarom katastrofy – podkreśla Czarnecki.
Posłowie liczą, że wystawę odwiedzą nie tylko parlamentarzyści, ale również urzędnicy Komisji Europejskiej, dyplomaci, politycy i dziennikarze z całej Europy. – Chcemy przypomnieć o katastrofie smoleńskiej międzynarodowej opinii publicznej. Poza publicznym wysłuchaniem, jakie odbyło się kilka miesięcy temu, i działaniami politycznymi wpisuje się w nasze starania mające na celu umiędzynarodowienie tej sprawy – dodaje europoseł PiS.

Maciej Walaszczyk

12 marca 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters