Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne”

Publikacja w serwisie: 12 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Awaryjne lądowanie Tu-154 na moskiewskim lotnisku » Prokuratura zbyt bierna » W wojsku toleruje się podejmowanie zbyt dużego ryzyka, a procedury nie są stosowane » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Zapomniana umowa z Rosją? » “Komsomolskaja Prawda”: Tajna instrukcja przyczyną katastrofy Tu-154M? » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » To Rosja chciała osobnych wizyt w Katyniu » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Polskie MSZ potwierdza: Rosja postawi ogrodzenie wokół miejsca katastrofy Tu-154 » Rosja. Rozporządzenie z 2007: Siewiernyj ma status lotniska wspólnego bazowania » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Donald Tusk – Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy » Rosja nie chce oddać nam broni oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w Smoleńsku » Rosja: przekazujemy dokumenty katastrofy “z dobrej woli”. Przepisy międzynarodowe mówią: to jest obowiązek » Były agent GRU, obecnie pisarz i badacz historii ZSRR, Wiktor Suworow: Rosja jest zdolna do “politycznego morderstwa”… » Philip Crowley – “Przykro jest to mówić, ale w tej chwili jest to sprawa między Rosją a Polską” » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Tu-154M Landing Procedure » Tu 154M został rozerwany » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rosyjska Agencja Lotnicza zarekomendowała zawieszenie eksploatacji samolotów Tu-154M. Jak mówi rzecznik polskich Sił Powietrznych podpułkownik Robert Kupracz, te informacje nie mają wpływu na użytkowanie tupolewa będącego w dyspozycji polskiego wojska.

Jak poinformowała agencja ITAR-TASS Tu-154M mają wadliwą konstrukcję. Rosyjska Agencja Lotnicza zwraca uwagę na wysoką awaryjność konstrukcji samolotów typu 154M. Agencja nakazała producentowi tupolewów opracowanie programu, który pozwoli na usunięcie często pojawiających się w ciągu ostatnich lat usterek i awarii w tych maszynach. Mają one następnie zostać przekazane przedsiębiorstwom remontowym i użytkownikom Tupolewów. Jeśli zalecenia te nie zostaną spełnione, Rosyjska Agencja Lotnicza rekomenduje, aby od lipca zawieszono eksploatację Tu-154M.

Podobny samolot jest również w Polsce. Tupolew jest na wyposażeniu 36.Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który przewozi najważniejsze osoby w państwie. – Na razie te informacje nie mają bezpośredniego wpływu na użytkowanie polskiego tupolewa – powiedział Robert Kupracz.

Rzecznik Sił Powietrznych wyjaśnił, że nasz samolot to Tu-154M wersja “lux”, która jest dostosowana do przewożenia osób pełniących najwyższe funkcje państwowe. – On znacznie odbiega od seryjnych samolotów wykorzystywanych przez cywilne linie lotnicze – zaznaczył podpułkownik Kupracz.

Dodał, że nasz tupolew przeszedł rok temu remont generalny, w czasie którego sprawdzono wszystkie systemy pokładowe maszyny.

Rekomendacja rosyjskiej agencji, by zawiesić eksploatację Tu-154M wynika z faktu, że w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do kilku poważnych awarii tego typu maszyn. Szef Rosyjskiej Agencji Lotniczej Aleksandr Nieradzki, którego wypowiedź przytoczył ITAR-TASS, wymienił między innymi katastrofę w Iranie w 2009 roku, awaryjne lądowanie w tajdze we wrześniu ubiegłego roku oraz grudniową katastrofę na lotnisku Domodiedowo.

Rzecznik Sił Powietrznych pytany o awarie polskiego tupolewa powiedział, że w przeszłości zdarzały się takie przypadki, ale były to drobne usterki. Kupracz podkreślił, że samolot to skomplikowana maszyna i zdarzają się “różne awarie”. – W naszym Tupolewie usterki były na bieżąco usuwane przez techników, a jeśli jakaś część wymagała wymiany, to było to wykonywane zgodnie z procedurami – mówił.

Podpułkownik Kupracz dodał, że jeśli Siły Powietrzne dostaną oficjalne pismo dotyczące eksploatacji tupolewa, to z pewnością je rozważą i dostosują się do zaleceń producenta.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-zawiesza-uzytkowanie-Tu-154M-zbyt-awaryjne,wid,13216742,wiadomosc.html?ticaid=1beed

11 marca 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • e2rd :

  Zastanawiający jest moment pojawienia się takiej rekomendacji ..
  Czyżby ktoś w Polsce czekał z naprawą wyświetlacza po to aby przeprowadzić eksperyment na samolocie którego eksploatacje zawieszono ?
  Czy eksperyment dokonany na takiej maszynie będzie miał moc prawną ?
  Co się stanie z polskim TU154M ? Wróci do Rosji ? Zostanie uznany za bezużyteczny i zniszczony ?

  Poddaję te pytania pod rozwagę

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • zbych68 :

  Dla naszych przyjaciół moskali byłoby najlepiej w obecnej sytuacji aby wszystkie tupolewy przerobić na żyletki i to szybciutko. W ten sposób skończyłyby się jakieś dziwaczne eksperymenty, dociekania – po co to komu, przecież i tak wiadomo, że to wina pilotów-nieuków. Ale można fakt cofnięcia rekomendacji wykorzystać w celach eksperymentalnych.
  Skupmy parę tutek (jak mniemam w cenie złomu skoro to samoloty bez rekomendacji), wyposażmy je w systemy bezzałogowe a następnie przeprowadźmy eksperyment polegający na naprowadzeniu samolotu na brzozę o podobnej średnicy jak w Smoleńsku i z podobną prędkością. Niech eksperyment ten zostanie zarejestrowany szybkimi kamerami. Zobaczymy wtedy wszyscy, czy możliwe jest równoczesne ścięcie brzozy i odcięcie skrzydła oraz czy tuż po tym samolot wykona pół beczki. Trochę kasy na te eksperymenty wydamy, ale niech tam. Skoro stać nas na dwa dni wyborów, to i parę milionów można wydać dla dobra śledztwa. A jaką gratkę będą mieli naukowcy – spece od lotnictwa.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters