Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany

Publikacja w serwisie: 13 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Hipoteza, którą może podjąć międzynarodowa komisja śledcza ds. katastrofy (jeżeli powstanie) » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca » Minister Kwiatkowski zostanie przesłuchany jeszcze w lutym » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » ‘NOWY FILM Z KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ’ zostanie poddany analizie » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Rosyjska prasa: “Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Kaczyńskim” » Dziurawy raport MAK » Ostateczny raport MAK już w środę » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Co będzie w raporcie Millera » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » TUSK POD SĄD » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Tusk straszy wojną » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk zaorał specpułk » Co ukrywa premier Tusk? » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Nie będzie żadnej zwłoki w publikacji raportu komisji Jerzego Millera badającej przyczyny katastrofy samolotu pod Smoleńskiem” – twierdzi Donald Tusk. Jak dodał: po otrzymaniu dokumentu będziemy musieli w porozumieniu z prokuraturą i naszymi urzędnikami bardzo precyzyjnie ocenić, co nadaje się do publicznej prezentacji, a co nie.

Myślę tu o tych wątkach, które mogą być tajemnicą śledztwa – powiedział szef rządu. Zanim raport ujrzy światło dzienne, Tusk chce, żeby jego treść poznały rodziny ofiar. Chodzi o to, żeby “przynajmniej uprzedzić rodziny ofiar katastrofy tak, aby one nie były skazane na taki bezlitosny, telewizyjny odbiór”.

I to na pewno trochę czasu zajmie. Nie będę ani zwlekał, ani przyspieszał. Jak dostanę raport na stół ocenimy szybko, w jaki sposób ta prezentacja powinna się odbyć, by była dobra dla Polski, zgodna z wymogami prawa i możliwie delikatna dla rodzin i natychmiast to opublikujemy – tłumaczył premier. Potrzebne będą też tłumaczenia dokumentu na język rosyjski i angielski.

Pytany, czy data publikacja raportu komisji Millera może zbiec się w czasie z pierwszą rocznicą katastrofy, Tusk odpowiedział: “Nie mam w żadnym przypadku intencji, aby raport komisji był przez kogokolwiek używany instrumentalnie, a już na pewno nikt z nas nie ma zamiaru w najmniejszym stopniu zakłócać powagi uroczystości w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej”.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-tusk-jezeli-raport-bedzie-gotowy-zostanie-opublikowany,nId,328922

13 marca 2011

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters