Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla

Publikacja w serwisie: 16 March 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Syn E. Wróbla nie zostanie oskarżony o zabójstwo ojca » Zabójstwo Eugeniusza Wróbla to wielka zagadka » Szczątki znalezione w zalewie należą do Eugeniusza Wróbla » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Aresztowani pod zarzutem korupcji i planowania zabójstwa » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Śledztwo we mgle » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo na warunkach Moskwy » Rząd fałszował śledztwo » Śledztwo, zamach a dezinformacja » PiS apeluje w sprawie pomnika » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Bogdan Klich mataczy w sprawie generała Błasika » Fizyk, Prof. M. Dakowski w sprawie katastrofy smoleńskiej » Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem [treść] » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Dopiero za dwa miesiące poznamy raport MAK w sprawie katastrofy » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rybnicka prokuratura zamknęła śledztwo w sprawie zabójstwa byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla. Do sądu został przesłany wniosek o umorzenie tego postępowania i umieszczenie syna Wróbla, podejrzanego o dokonanie tej zbrodni, w zakładzie zamkniętym.

Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK

Według opinii biegłych, Grzegorz W. jest całkowicie niepoczytalny, więc nie podlega odpowiedzialności karnej. Od kilku miesięcy przebywa w areszcie w Raciborzu. Zakończyliśmy postępowanie i skierowaliśmy wniosek o umorzenie postępowania wobec stwierdzenie niepoczytalności sprawcy do sądu, z jednoczesnym umieszczeniem go na przymusowym leczeniu w zakładzie zamkniętym – powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku Jacek Sławik.

Eugeniusz Wróbel zaginął w 15 października ubiegłego roku. Dzień później policja zatrzymała syna poszukiwanego. Zarzucono mu zabójstwo ojca. Podczas przesłuchania w prokuraturze Grzegorz W. przyznał się do zbrodni. Później, na posiedzeniu sądu, który decydował o jego aresztowaniu, odwołał swoje wyjaśnienia.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamkniete-sledztwo-w-sprawie-zabojstwa-e-wrobla,nId,329511

16 marca 2011

Oceń artykuł:
(4.00)
głosów: 9
tagi: , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Zegarek :

    Widzialem wlasnie filmik na stronce o tytule Zgasic Pamiec. Bardzo okropne postepowanie polskich wladz. Mam na to tylko jedno zdanie do powiedzenia: Budujesz faszyzm przez nietolerancje!

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 24 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters