Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102

Publikacja w serwisie: 12 April 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Eksperyment na raporcie » Trzeci eksperyment na tupolewie » Eksperyment na tupolewie najwcześniej za tydzień » Eksperyment wyjaśni zagadkę katastrofy 10 kwietnia » W samolocie nie było wybuchu ani pożaru » Miejsce w samolocie oddał koledze » Seremet: Eksperyment z drugim tupolewem w ciągu trzech tygodni » Eksperyment smoleński w Radomiu. Wykonali kilka podejść do lądowania » Gdyby przyrządy w samolocie pracowały prawidłowo, pilot wiedziałby, że schodzi poniżej poziomu lotniska » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Tu 154M został rozerwany » Tu-154M Landing Procedure » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Tu-154M to przerobiony bombowiec, nie mógł się rozsypać » Fragment Tu-154M w sukience Matki Bożej » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Nikt nie zgłosił się do przetargu na Jaki-40 i części do Tu-154M » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Przeraża mnie to, co zrobiono w Samarze z Tu-154M [DEZINFORMACJA] » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » Misja Specjalna 21.09.2010 – Katastrofa Polskiego Tu-154m [1/2] » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Eksperyment z tupolewem, który ma pomóc wyjaśnić katastrofę smoleńską zakończył się. Samolot wylądował w Warszawie.

Tupolew o numerze 102 wystartował w południe, według nieoficjalnych wiadomości – z lotniska w Powidzu, i przez kilka godzin krążył nad Polską. Przebywający na pokładzie eksperci komisji Millera mieli wykonać serię manewrów, by sprawdzić, czy załoga samolotu, który przed rokiem rozbił się w Smoleńsku miała dość czasu, by przerwać zniżanie i bezpiecznie poderwać maszynę.

Jak dowiedział się reporter RMF FM w dowództwie Sił Powietrznych manewry były wykonywane poza lotniskami cywilnymi i używanymi przez wojsko. O efektach eksperymentu mają informować eksperci komisji.

Materiały z tego lotu będą wykorzystane przez komisję ministra Millera – mówi rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Robert Kupracz. Nie chce mówić, czy będą przeprowadzane kolejne takie loty. To będzie wszystko zależało od tego, czy członkowie komisji pana ministra Millera sprawdzili te wszystkie rzeczy, które ich interesowały, czy nie – podkreśla.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-odbyl-sie-eksperyment-na-samolocie-tu-154m-102,nId,334491

Tomasz Skory

RMF FM

12 kwietnia 2011

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters