Prokuratura: brak dowodów na naciski

Publikacja w serwisie: 19 April 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Zabójczy brak korekty kursu » Ekspertyza jest, choć badań brak » Zapytają Klicha o naciski na pilota » Dlaczego nikt nie pyta o naciski na kontrolerów? » 10 dowodów na .. » Nie ma dowodów na obecność w kokpicie » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » Polscy prokuratorzy odcięci od dowodów » Oskarżyciele generała Błasika bez dowodów » Stronę polską pozbawiono dowodów » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Smoleńscy mecenasi pytają prokuraturę o matactwo i preparowanie dowodów » Komitet Śledczy: Nie znaleźliśmy dowodów, które podważałyby wnioski MAK » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Prokuratura zbyt bierna » Prokuratura dopasuje się do wersji MAK? » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Prokuratura nie wie, co zleciła Rosjanom » Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu » Prokuratura ustala plan z Kremlem » Prokuratura wojskowa ukrywa dowody » Prokuratura nie sprawdziła, czy doszło do wybuchu? » Prokuratura zajęła się Janickim. Wreszcie! » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prokuratura powoła zespół biegłych » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Rozbieżności w zeznaniach, prokuratura wezwie szefa BOR? » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Brytyjski wywiad bardziej zainteresowany niż prokuratura » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Prokuratura przesłucha pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Prokuratura ujawniła cztery badane wersje katastrofy » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Prokuratura wojskowa nadal nie ma kompletu materiałów sekcyjno-medycznych » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W dotychczas zgromadzonym materiale nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że katastrofa TU-154 była efektem nacisków na załogę TU-154 – ujawniła Wojskowa Prokuratura Okręgowa.

- Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w wyniku dotychczas przeprowadzonych czynności, nie zebrała materiału dowodowego wskazującego na to, by katastrofa była efektem czyichkolwiek nacisków na załogę samolotu TU 154M nr 101 – poinformował tvn24.pl pułkownik Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Jak informuje telewizja TVN, w wątku “nacisków” prokuratorzy przesłuchali kilkudziesięciu świadków: m.in. żołnierzy, pilotów pilotów z 36. Specpułku, oficerów Biura Ochrony Rządu. Wiedzy nie opierali jednak jedynie na protokołach przesłuchań, ale także na innych materiałach, w tym analizach biegłych – nie tylko zapisów z kamer wojskowego Okęcia przed wylotem Tupolewa w kontekście kłótni gen. Błasika z kapitanem Protasiukiem. Prokuratorzy nie zgromadzili ani jednego dowodu, który uprawdopodabniałby tezę, że na załogę prezydenckiej maszyny próbowano przed, albo w trakcie lotu, wywierać naciski.

http://niezalezna.pl/9350-prokuratura-brak-dowodow-na-naciski

19 kwietnia 2011

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters