“Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami”

Publikacja w serwisie: 18 May 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie celowo poinformowali o błędach w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Fałszywe dane w protokole identyfikacji Lecha Kaczyńskiego? » Błędy matematyczne w stenogramie cd. » Błędy w raporcie MAK należy zgłosić w ICAO » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » Jeszcze dwa przesłuchania » Czego jeszcze nie zrobiło BOR » Jeszcze nie jest za późno » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Co jeszcze podpisał Miller w Moskwie? » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Wizja szaleńca? Prowokacja? Czy KTOKOLWIEK to jeszcze widział??? » Minister Kwiatkowski zostanie przesłuchany jeszcze w lutym » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Graś przed komisją etyki » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Co zerwało linię energetyczną na półtorej minuty przed naszym samolotem? » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Zostaliśmy poinformowani podczas spotkania, że w trzech przypadkach rozpoznanie ciał ofiar katastrofy smoleńskiej poprzez osoby bliskie było inne niż wynik badań genetycznych i to jest wszystko. Oczywiście strona rosyjska uznaje wiarygodność badań genetycznych ponad to rozpoznanie” – mówi w rozmowie z reporterem RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet.

Nie ma powodu, żeby tutaj dopatrywać się jakiejś sensacji ani tego, że jest to identyfikacja błędna. Dbajmy o to, żeby nie wywoływać popłochu wśród rodzin ofiar – podkreśla Seremet. Prokurator generalny dodaje, że informacje te zostały zweryfikowane, zanim te osoby zostały pogrzebane.

Nie ma sytuacji, w której mamy do czynienia z trzema niezidentyfikowanymi ofiarami katastrofy. Trzy osoby zostały błędnie rozpoznane przez osoby bliskie. Ich tożsamość została ustalona na podstawie DNA. To zostało naprawione jeszcze w Rosji” – mówi rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk.

Wcześniej rosyjski Komitet Śledczy poinformował, że rosyjscy eksperci na podstawie ekspertyz molekularno-genetycznych podważyli wyniki dokonanej w kwietniu ubiegłego r. przez stronę polską identyfikacji ciał trzech ofiar katastrofy smoleńskiej. Dane w tej sprawie przewodniczący komitetu Aleksandr Bastrykin przekazał przebywającemu w Moskwie Andrzejowi Seremetowi.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-bledy-w-identyfikacji-ofiar-zweryfikowane-jeszcze-przed,nId,340760

18 maja 2011

Oceń artykuł:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • ruda111 :

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 2 Thumb down 13

  • andrew001 :

    ruda111 – post sowieckie scier***o. POlszewicka sciera na zasilku z PO za wpisy na blogach. Ignorowac prowokatora!

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters