Prokuratura wojskowa: Nie wykluczyliśmy zamachu

Publikacja w serwisie: 18 May 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokuratura wojskowa ukrywa dowody » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Prokuratura wojskowa nadal nie ma kompletu materiałów sekcyjno-medycznych » Prokuratura wojskowa dysponuje już analizą kart podejścia lotniska Smoleńsk Siewiernyj » Prokuratura wojskowa zleci audyt dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej przekazanej przez stronę rosyjską » Nie można poważnie rozpatrzyć hipotezy zamachu, z góry zakładając bezsensowność zamachu » Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła dokumentację lotniczą byłych pilotów specpułku » Naczelna Prokurata Wojskowa nie wie, czy ciała oficerów zostały pochowane w mundurach » Hipoteza zamachu wraca » Potwierdzenie hipotezy o zamachu elektronicznym » Najważniejszym celem zamachu mógł być prezes NBP… » Za wszelką cenę zakończyć wątek zamachu » “HIPOTEZA ZAMACHU JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA” » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu. » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Prokuratura nie ufa adwokatom ?! » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Prokuratura zbyt bierna » Prokuratura dopasuje się do wersji MAK? » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Prokuratura nie wie, co zleciła Rosjanom » Prokuratura: brak dowodów na naciski » Prokuratura nie sprawdziła, czy doszło do wybuchu? » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Prokuratura ustala plan z Kremlem » Prokuratura powoła zespół biegłych » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Prokuratura zajęła się Janickim. Wreszcie! » Rosyjska prokuratura wzywa. Polacy się boją » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Prokuratura: nikt nie obrażał „Bronka” i „Donalda” » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rozbieżności w zeznaniach, prokuratura wezwie szefa BOR? » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Brytyjski wywiad bardziej zainteresowany niż prokuratura » Prokuratura zajmie się sprawą niszczenia wraku Tu-154M » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Prokuratura przesłucha pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych » Prokuratura ujawniła cztery badane wersje katastrofy » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Prokuratura: Pobicie było, ale sprawców wykryć nie można » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Śledczy, którzy znaleźli się w Smoleńsku bezpośrednio po katastrofie, zostali dopuszczeni przez Rosjan do wraku rządowej maszyny, jednak nie wykonali żadnych badań. Biegli nie zostali dopuszczeni do wraku Tupolewa – dowiaduje się portal Fronda.pl.

Ten news obiegł całą Polskę. – Polska prokuratura wojskowa wykluczyła, by 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu – pisała Polska Agencja Prasowa, a za nią wszystkie media w kraju. Powoływano się na wypowiedź Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta, który w sposób zawiły i mało zrozumiały próbował przekazać Polakom informacje dotyczące aktualnego przebiegu śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jednak, jak informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa, media wyciągnęły błędny wniosek z konferencji śledczych. Informacja o wykluczeniu zamachu okazuje się częścią kampanii zaciemniania obrazu katastrofy smoleńskiej.

- Polska prokuratura nadal bada wątek zamachu na polską delegację lecącą do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku – informuje portal Fronda.pl rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Pułkownik Zbigniew Rzepa zaznacza, że prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej 1 kwietnia nie powiedział, że wątek ten został ostatecznie wykluczony. Tak właśnie wypowiedź szefa prokuratury przedstawiły media.

Pułkownik Rzepa zaznacza tymczasem, że prokurator Seremet powiedział, że „dotychczasowe efekty śledztwa wykluczają wątek zamachu”. – Pragnę również przypomnieć, że śledztwo jest nadal w toku, a ostatnio zostało przedłużone o kolejne 6 miesięcy – pisze płk Rzepa. Zaznacza, że na konferencji prasowej „stwierdzono, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek dowodów uprawdopodobniających tę wersję śledczą będą one w sposób precyzyjny i skrupulatny weryfikowane i badane przez prokuraturę”. – Wyjaśniono także, iż dopóki trwa postępowanie przygotowawcze, żadnej wersji śledczej ostatecznie wykluczyć nie sposób, a prokuratura nie wydaje w tym zakresie w toku śledztwa odrębnej decyzji procesowej – przypomina rzecznik NPW.

Pułkownik Rzepa informuje również naszą redakcję, że do tej pory biegli powołani przez polską prokuraturę nie badali „rejestratorów samolotu TU 154M nr 101 wraz ze znajdującymi się w nich oryginalnymi nośnikami magnetycznymi”. Zrobiono to jedynie w przypadku tzw. polskiej czarnej skrzynki, która „została przewieziona do Polski i na terenie naszego kraju nastąpiło skopiowanie jej zawartości na potrzeby także polskiego śledztwa”.

Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej ujawnia, że polscy prokuratorzy, który trafili do Smoleńska zaraz po katastrofie, zostali dopuszczeni przez Rosjan do wraku rządowego Tupolewa. Jednak żadne badania szczątków maszyny nie zostały dotąd wykonane. Jak informuje płk Rzepa, śledczy „nie wykonywali z tym dowodem żadnych czynności”. Biegli powołani przez prokuraturę nie zostali dopuszczeni do wraku maszyny.

Stanisław Żaryn

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/prokuratura_wojskowa:_nie_wykluczylismy_zamachu_13093

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters