ABW poza kontrolą

Publikacja w serwisie: 27 May 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Posłowie PO i PSL nie zgodzili się, by Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedstawiła Sejmowi informację na temat inwigilacji pracowników Kancelarii Prezydenta oraz śp. Lecha i Marii Kaczyńskich po tzw. incydencie gruzińskim. Wcześniej prokuratura nie wszczęła postępowania w tej sprawie. PiS domaga się, by sprawą najścia funkcjonariuszy ABW na mieszkanie twórcy strony AntyKomor.pl zajęła się sejmowa speckomisja, choć nie ma pewności, czy posłowie koalicji się na to zgodzą. Zdaniem posłów, działania ABW od pewnego czasu pozostają poza kontrolą opozycji.

Rządowa koalicja zablokowała wczoraj w Sejmie przedstawienie informacji na temat działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego po tzw. incydencie gruzińskim. Chodzi o inwigilację pracowników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez ABW, w tym samego prezydenta i jego żony.

Maciej Walaszczyk

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110527&typ=po&id=po12.txt

27 maja 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters