Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego

Publikacja w serwisie: 31 May 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Chaos w rosyjskich dokumentach z sekcji zwłok ofiar katastrofy 10 kwietnia » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Niewygodne śledztwa » Koniec śledztwa ws. BOR » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Remont w trakcie śledztwa » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » KOMISJA EUROPEJSKA ZAJMIE SIĘ BADANIEM ŚLEDZTWA? » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Polska prokuratura ponownie odkryła poważne braki w materiałach przesłanych nam przez Rosjan. Sprawa wyszła na jaw po przetłumaczeniu prawie całej dokumentacji medycznej ofiar tragedii 10 kwietnia. Na razie śledczy nie są w stanie powiedzieć czego brakuje.

Jednak już pierwsza analiza przetłumaczonych 14 tomów akt pozwala stwierdzić, że w dokumentach są poważne braki. Kompletu nie ma. Nie mamy kompletu dokumentacji sądowo – medycznej - powiedział reporterowi RMF FM kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej prokuratury Wojskowej. Jak dodał, w prokuraturze powołano specjalną podgrupę zajmującą się analizą dokumentacji medycznej. Stało się tak dlatego, że materiały sekcyjno-medyczne przysłane z Rosji różnią się od polskich standardów i zostały przysłane, delikatnie mówiąc, w sporym nieładzie.

Każde nazwisko, tak to powiem, to jest kilka ekspertyz albo nawet kilkanaście. To nie jest takie proste – tłumaczy kpt. Maksjan.

Wojskowi prokuratorzy liczą, że brakujące materiały zostaną przysłane z Rosji w lipcu, lub w sierpniu.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-prokuratorzy-z-polski-odkryli-powazne-braki-w-dokumentach-ze,nId,341749

24 maja 2011

Mariusz Piekarski
RMF FM
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters