To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków

Publikacja w serwisie: 31 May 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Czarne skrzynki » Jak czytać czarne skrzynki » Czarne skrzynki Tu-154 odczytane » Dwie czarne skrzynki już rozszyfrowane » Czarne skrzynki: kolejna zagadka » Jak ściągnąć czarne skrzynki do Polski » Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski? » Czarne skrzynki przestały działać już nad ziemią » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » W USA zbadają urządzenia z pokładu TU-154 » Nagrania z lotniskowego monitoringu zbadają eksperci od czytania z ruchu warg » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » Przy starcie z Okęcia nie było problemów z pogodą » “Wykluczamy zamach przy użyciu broni konwencjonalnej” » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej FR kontynuuje szopkę pojednania » Apelujemy o wsparcie rzecznika Solidarnych2010 i stawienie się dzisiaj o godzinie 16.00 w III Oddziale Terenowym Straży Miejskiej przy ul. Przemyskiej 18 » Tajemnice czarnej skrzynki » Skrzynki i wrak do zwrotu » Tablica połączy Polaków? » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Michnik skarży się Rosjanom na Polaków » Premier Tusk oszukuje Polaków » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » Krzyk cierpienia. Zapis czarnej skrzynki » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Chcą przeprowadzić własne ekspertyzy zapisu z czarnej skrzynki Tu-154M » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Kto uziemi tupolewa » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Hangar czeka na wrak tupolewa » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokuratura Wojskowa potwierdza informacje reporterów śledczych RMF FM. Dwóch biegłych z instytutu Sehna w Krakowie i prokurator wyruszyli dziś do Moskwy, by zbadać czarne skrzynki prezydenckiego tupolewa. Ich wizyta potrwa siedem dni. Jak napisali prokuratorzy w oficjalnym komunikacie, badanie rejestratorów będą przeprowadzać rosyjscy prokuratorzy i biegli przy udziale naszych specjalistów.

Wizyta oznacza zdecydowane przyspieszenie w śledztwie, bo krakowskim biegłym z Instytutu Ekspertyz Sądowych do wydania pełnej opinii na temat przebiegu lotu tupolewa brakowało jedynie potwierdzenia kopii nagrań rejestratorów z oryginałami. Gdy uda im się to potwierdzić, nic już nie będzie stało na przeszkodzie, by przekazać opinię prokuraturze. To z kolei pozwoli prokuratorom ruszyć z miejsca w kwestii ustalenia ewentualnych winnych.

Nieoficjalnie wiadomo, że specjaliści z instytutu Sehna odczytali o wiele więcej wypowiedzi z kokpitu. Mają również ekspertyzy pracy urządzeń pokładowych. Będzie to bez wątpienia bardzo cenna wiedza dla prowadzących śledztwo.

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, również wkrótce ma być gotowa ekspertyza polskiej czarnej skrzynki. Niewykluczone więc, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy już mieli komplet tych bardzo ważnych dowodów.

Roman Osica
RMF FM
30 maja 2011
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-to-rosjanie-zbadaja-czarne-skrzynki-tupolewa-przy-udziale,nId,342786
Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters