Marek Pasionek chciał postawić zarzuty Klichowi i Arabskemu

Publikacja w serwisie: 10 June 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Okazuje się, że prokurator Marek Pasionek chciał postawić zarzuty ministrowi obrony narodowej Bogdanowi Klichowi i szefowi Kancelarii Premiera Tomaszowi Arabskemu. Czy za to został odsunięty od śledztwa smoleńskiego?

Jak wynika z ustaleń reporterów RMF FM, prokurator Pasionek nie był lubiany przez przełożonych, ponieważ przygotowywał plan śledztwa smoleńskiego na najbliższe miesiące. W ramach tego planu chciał przesłuchać jeszcze kilkadziesiąt osób, a w tym Bogdana Klicha, Tomasza Arabskiego i zwierzchników służb.

Ponadto po analizie dokumentów związanych z organizacją lotu do Smoleńska prokurator Pasionek chciał postawienia zarzutów wobec Bogdana Klicha i Tomasza Arabskiego oraz wobec szefów służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wizyty.

http://niezalezna.pl/11793-odsuniety-za-zarzuty-dla-klicha-i-arabskiego

10 czerwca 2011

Oceń artykuł:
(4.69)
głosów: 13
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Julian :

  Rok przed Katastrofą Smoleńską ukazała się książka opisująca w dość dużym stopniu to co się stało 10 kwietnia
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/06/pola-laska-czyli-upadek-czwartej-kosci.html

  Thumb up 3 Thumb down 1

 • e2rd :

  Zastanawiam się jakim kryterium zdrady kieruje się obecny rząd.

  Skoro zdradą Polski jest prośba o pomoc do kraju którego prezydentowi kilka tygodni temu rząd PO zaoferował dalszą pomoc w Afganistanie (polskie wojska zostaną do 2014) to jak można nazwać następujące fakty:

  - domaganie się od kogo ? (tych złych Amerykanów !!!) nasłuchu rozmowy braci mającego potwierdzić rzekome naciski
  - wywiad Sikorskiego w CNN (amerykańskiej TV) 3 dni po katastrofie w którym to szef polskiego MSZ uznaje …. winę pilotów za kluczową.
  - obściskiwanie się z Putinem w świetle kamer na miejscu tragedii
  - przekazanie śledztwa (dowodów do końca postępowania sądowego) Rosjanom
  - brak reakcji rządu RP gdy polski akredytowany zwracał uwagę na niedopuszczanie go do kluczowych badań przez rosyjski MAK.
  - pisanie raportu jedynie na podstawie autoryzowanych po roku kopii bez dotykania się do wraka zniszczonego zresztą przez Rosjan.

  Jedynym zgodnym z logiką PO zaniechaniem było niezwrócenie się do “obcego mocarstwa” o pomoc .. Zamiast pomoc NATO wybrano “pomoc” Rosji uznając to za fakt równorzędnej współpracy.
  “Budujemy status silnego państwa w relacjach z Rosją” zauważył po katastrofie Tusk.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 10 Thumb down 2

 • e2rd :

  doprecyzuję – zestawmy 2 proste fakty:

  Domaganie się przez polityków PO, Wałęsę itp ujawnienia przez Amerykanów nasłuchu ostatniej rozmowy prezydenta mającego potwierdzić rzekome naciski zdradą nie jest.

  Ale już prośba polskiego prokuratora o pomoc w zdobyciu zdjęć satelitarnych mogących wyjaśnić przyczyny katastrofy w Smoleńsku urasta do rangi zdrady i konszachtów z “obcym” mocarstwem.

  Co różni te 2 fakty ? ocena przyczyn wypadku …

  reszta jest milczeniem

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • andrew001 :

  @e2rd,
  Co wymagasz od bandyckich przestepcow, rece i cali oni we krwi ubabrani, teraz tylko musza z Narodu zrobic wariatow. A przyznac trzeba ze im to sie udaje! W normalnym kraju rzadzonym DEMOKRATYCZNIE(!), juz dawno oczekiwaliby wyroku smierci, czesc z nich bylaby juz po tym. Przestepcy nigdy sie nie oskarza sami, oskarza innych i zlikwiduja opornych i niewygodnych. Jezeli w Polsce ludzie dalej beda pozwalac sobie napluc w twarz, i powiedza ze deszcz pada przez roznego rodzaju typy i osobniki kryminalno-terrorystyczne, zdrajcow Panstwa i Narodu, to wtedy Polacy zasluguja na taki los jaki dla nich nadchodzi wielkimi krokami ze wschodu i z zachodu. Motywem takiego dzialania jest brak HONORU i PATRIOTYZMU, jest to ze bardzo duzo ludzi uwaza ze mnie na razie dobrze. Tak, tylko jak sie te cieleta bezmyslne obudza to bedzie “po ptokach!”, nie bedzie czego i jak ratowac!!!

  Zwroccie uwage na Gruzje, Ukraine i inne Narody. Czyz wiele trzeba aby obalic ten rezim sowiecko-niemieckich terrorystow??? Stawka jest Polska, Ojczyzna nas wszystkich! Bez niej Polacy beda tylko niewolnikami u szwabow i sowietow przez co najmniej kilkaset lat. Dzieci i wnuki beda to pokolenie przeklinac ze nie zrobili niczego, absolutnie niczego aby ratowac Polske. Pozwolili na jej wyprzedaz i zniewolenie Narodu. Nie trzeba armii ludzi do odzyskania wolnosci! Trzeba kilku ludzi, zdecydowanych na dlogotrwaly byc moze wysilek, trzeba przykladu (powyzej wymienilem), trzeba mlodziezy, na przyklad kibice, to jest szansa dla Polski, sa patriotami, nie dadza sie oszukac, mysla trzezwo, sa zdecydowani i wytrwali.

  Jeszcze Polska nie zginela! (ale jest w smiertelnym niebezpieczenstwie)

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 11 Thumb down 1

 • Julian :

  Dlatego pełowcy tak trzęsą ogonami

  Thumb up 5 Thumb down 2

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters