Odsunięty od smoleńskiego śledztwa

Publikacja w serwisie: 10 June 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Niewygodne śledztwa » Koniec śledztwa ws. BOR » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Remont w trakcie śledztwa » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » KOMISJA EUROPEJSKA ZAJMIE SIĘ BADANIEM ŚLEDZTWA? » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokurator nadzorujący śledztwo smoleńskie, który chciał się dowiedzieć od służb USA, czy Rosjanie mogli dokonać zamachu na samolot prezydenta, został odsunięty od śledztwa – pisze “Gazeta Wyborcza”. Powód? Swojego kroku śledczy nie uzgodnił z kierownictwem.

O odsunięciu od sprawy prokuratora Marka Pasionka z Naczelnej Prokuratury Wojskowej wczoraj napisała w wydaniu internetowym “Rzeczpospolita”. Dziennikarze twierdzili, że Żandarmeria Wojskowa zaplombowała gabinet, bo śledczy miał “kontakty z przedstawicielami obcych państw”. Nie chodzi jednak o szpiegostwo.

Jak dowiedziała się “Gazeta” ze źródeł w prokuratorze, Pasionek, poza wiedzą szefa NPW, gen. Krzysztofa Parulskiego, skontaktował się z amerykańskimi organami ścigania, prosząc o pomoc w śledztwie. Według “Rz” chodziło o dostarczenie fotografii satelitarnych z miejsca katastrofy, w dniu w którym się wydarzyła – (prokuratura ma tylko zdjęcia z 5 i 12 kwietnia).

Według informatora “Gazety” chodziło o coś innego. Pasionek miał z własnej inicjatywy przekazać do USA materiały i informacje ze śledztwa, pytając, czy według rozeznania amerykańskich służb Rosja posiada urządzenia, które mogły doprowadzić do rozbicia samolotu, tak by wyglądało to na katastrofę.

Szef NPW dowiedział się o działaniach Pasionka przypadkiem. Jego zdaniem doszło do naruszenia wewnętrznych procedur w prokuraturze i ośmieszenia państwa polskiego.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-odsuniety-od-smolenskiego-sledztwa,nId,344656

10 czerwca 2011

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters