Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej

Publikacja w serwisie: 18 June 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Marek Pasionek chciał postawić zarzuty Klichowi i Arabskemu » “Gazeta Wyborcza” – Prokurator Pasionek mógł ujawnić tajemnicę służbową » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Premier Korei Płd. odwołał przylot do Krakowa » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » “Tragedia w Smoleńsku to nie wypadek, a rezultat błędnych decyzji”. Wałęsa w TOK FM » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » Dane o pogodzie przygotowywane są w odległej o 320 kilometrów jednostce wojskowej w Twerze » To był obowiązek szefa BOR-u » Tusk chroni szefa BOR » Gen. Petelicki domaga się dymisji szefa MON » Marek Strassenburg Kleciak – specjalista opracowujący systemy trójwymiarowej nawigacji » Rozbieżności w zeznaniach, prokuratura wezwie szefa BOR? » [English] Marek Strassenburg Kleciak – a specialist developing a system of three-dimensional navigation » Prokurator Putina » Zastępca szefa sztabu rosyjskich WWS opisał ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154M. » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Prokurator otrzyma w Moskwie 11 tomów akt » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Seminarium na temat katastrofy smoleńskiej – Dr hab. Marek Czachor, prof. ndzw. Politechniki Gdańskiej Katedra Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » Prokurator wojskowy: W Moskwie nie mieliśmy żadnych problemów » Pozorowane działania prokuratury » Wykładnia prokuratury jest z sufitu » Zachowanie prokuratury jest upokarzające » Dla prokuratury sprawa kaset nieistotna » Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Prokurator generalny: Udało się wydobyć 87 z 96 ciał, odnaleziono trzecią czarną skrzynkę » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Rafał Rogalski: jedyny błąd polskiej prokuratury był taki, że zawierzyliśmy rosyjskiej dokumentacji » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej, który odsunął go od śledztwa smoleńskiego – podaje portal tvn24.pl W piśmie skierowanym do prokuratora generalnego zwraca uwagę na formalno-proceduralne błędy tej decyzji. Nie odnosi się natomiast do meritum, czyli do zarzutów stawianych przez prokuraturę wojskową.

Zgodnie z procedurą skierowałem je na ręce Prokuratora Generalnego, ale za pośrednictwem Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Z niecierpliwością oczekuję na decyzję, ponieważ nie ukrywam, że od tygodnia jestem w szoku – powiedział prokurator Pasionek.

Pasionek nie chce ujawnić, jakich konkretnie argumentów, podważających zasadność decyzji szefa NPW gen. Krzysztofa Parulskiego, użył w swoim piśmie, ale w rozmowie z tvn24.pl zaznacza, że “nie odnosi się w szerokim zakresie do meritum sprawy, a wskazuje na uchybienia proceduralne” w decyzji o jego zawieszeniu. Prokurator domaga się jej natychmiastowego uchylenia.

Nieoficjalnie wiadomo, że śledczy zarzucają mu kontaktowanie się w sprawie dochodzenia smoleńskiego z amerykańskimi służbami: FBI i CIA, dziennikarzami i politykami PiS.

TVN24/RMF FM

16 czerwca 2011

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-pasionek-sie-odwolal-ale-do-meritum-sie-nie-odniosl,nId,345766

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters