MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport

Publikacja w serwisie: 30 June 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Co będzie w raporcie Millera » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Morozow: “Proszę czytać raport MAK. Tam są odpowiedzi na wszystkie pytania” » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » Raport co kwartał » Dziurawy raport MAK » Raport MAK za zamkniętymi drzwiami » Politycy komentują raport MAK » Ostateczny raport MAK już w środę » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » A co dziś wstrzymuje raport? » Raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego » Protokół opóźni raport? » Raport MAK nie wiąże Polski » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Alicja Zając – Raport MAK nas rozczarował » Raport Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) » Piloci wściekli na rosyjski raport » Bronisław Wildstein, Lekceważący raport MAK » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Oskarżać pilotów i nie pytać o raport » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » RAPORT MACIEREWICZA o działaniach żołnierzy i pracowników WSI … » Raport MAK nie spełnia wymogów konwencji chicagowskiej » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Polski raport inny, czyli jaki? » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Resort spraw zagranicznych nie będzie komentował zarzutów, które pod adresem ministerstwa i jego szefa Radosława Sikorskiego formułują w “białej księdze” ws. katastrofy smoleńskiej politycy PiS – powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Całościowy i rzetelny polski raport lada dzień ujrzy światło dzienne - dodał Bosacki podkreślając, że MSZ nie będzie komentowało “białej księgi”.

W prezentowanym przez PiS w czwartek materiale znalazły się zarzuty m.in. wobec MSWiA, MSZ i BOR dotyczące m.in. złego przygotowania wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

Według “białej księgi” MSZ ponosi m.in. odpowiedzialność za rezygnację z rosyjskiego nawigatora. Z kolei szef polskiej dyplomacji oskarżany jest o powierzenie organizacji wizyty prezydenta “jednemu z najgroźniejszych agentów SB”. Chodzi o Tomasza Turowskiego, byłego pracownika polskiej ambasady w Moskwie, który według IPN jest kłamcą lustracyjnym.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-msz-nie-komentujemy-bialej-ksiegi-bedzie-rzetelny-raport,nId,347832

30 czerwca 2011

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters