Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi

Publikacja w serwisie: 30 June 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » Druga wersja stenogramu » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » Część pielgrzymów wróciła do Warszawy » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1) » “Arcyboleśnie prosta sprawa” – część 1 » Tablica połączy Polaków? » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Michnik skarży się Rosjanom na Polaków » Premier Tusk oszukuje Polaków » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Rząd fałszował śledztwo » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Marta Kaczyńska: rząd zaciera ślady » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Zbawcy i amatorzy Część I – Zbawcy » Zbawcy i amatorzy Część II – Amatorzy » “Ja nie jestem za to odpowiedzialny, naprawdę” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Opinia publiczna i Sejm były systematycznie dezinformowane przez rząd Donalda Tuska w sprawie najistotniejszych okoliczności dotyczących katastrofy i jej badania – wynika z części „Białej księgi”, która została zaprezentowana i omówiona na dzisiejszej konferencji prasowej.

Rząd dezinformował Polaków w sprawie podstaw prawnych postępowania wyjaśniającego przyczyny katastrofy oraz okoliczności podjęcia decyzji o zastosowaniu załącznika nr 13 do konwencji chicagowskiej. Ponadto Donald Tusk odpowiada za nieprawdziwe stwierdzenia o rzekomo znakomitej współpracy ze stroną rosyjską (w tym starannego przekopywania ziemi na miejscu katastrofy), kłamstwa minister Ewy Kopacz (jakoby polscy specjaliści przeprowadzali sekcje zwłok ofiar) i fałszowanie danych ofiar katastrofy w aktach zgonów – uważa zespół Antoniego Macierewicza.

Inny poważny zarzut wobec rządu to podjęcie – we współdziałaniu ze stroną rosyjską – szeregu decyzji utrudniających prowadzenie polskiego postępowania wyjaśniającego przyczyny i okoliczności katastrofy. Zespół Antoniego Macierewicza wskazuje m.in., że 31 maja 2010 r. Jerzy Miller podpisał polsko-rosyjskie memorandum, zgodnie z którym własność RP będąca kluczowym dowodem w sprawie (polskie „czarne skrzynki”) pozostaje w dyspozycji Rosjan aż do ostatecznego zakończenia rosyjskiego postępowania sądowego.

Na dzisiejszej konferencji prasowej omówione zostały także wydarzenia, które miały miejsce przed tragedią w Smoleńsku. Jak wynika z fragmentów „Białej księgi”, do których dotarł portal Niezależna.pl, w sposób skandaliczny nie dopełnili swoich obowiązków minister spraw wewnętrznych i Biuro Ochrony Rządu. W szczególności obciąża ich uzgodnienie ze stroną rosyjską powierzenia Federalnej Służbie Ochrony zabezpieczenia Prezydenta bez zapewnienia stronie polskiej możliwości koordynacji działań.

Biała Księga liczy ponad 160 stron i składa się w dużej mierze z dokumentów oraz relacji dotyczących odpowiedzialności polskiego rządu za katastrofę smoleńską.

Księga składa się z kilku bloków, w których opisana została odpowiedzialność strony polskiej za tragedię 10 kwietnia 2010 roku.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że odpowiedzialność rządu Donalda Tuska polega w znacznej mierze na stworzeniu okoliczności, które przyczyniły się do katastrofy.

„Gdyby nie poczynania Rosjan, mimo zaniedbań ze strony polskiego rządu, do katastrofy by nie doszło. I gdyby polski rząd postępował inaczej to też, by do niej nie doszło” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Antoni Macierewicz podkreślił, że rząd Donalda Tuska „prowadził grę” z rządem Władimira Putina, której stawką było wyeliminowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z obchodów rocznicy mordu polskich oficerów w Katyniu. Szef zespołu parlamentarnego badającego okoliczności katastrofy smoleńskiej, wyjaśniał okoliczności, w których rząd Donalda Tuska dążył do rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta w Katyniu, po to, aby zawrzeć z Rosją porozumienie gazowe. Wiadomo, że przeciwny temu był prezydent Kaczyński.

„Rząd potraktował największą tragedię jak nieważne wydarzenie. Słowa o włamaniu do garażu doskonale oddają istotę rzeczy. To abdykacja i działanie na szkodę Polski” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Zespół parlamentarny stwierdził, że doszło do naruszenia Konstytucji RP zarówno przez Bronisława Komorowskiego, jak i przez rząd Donalda Tuska. Według członków komisji, Bronisław Komorowski w niedopuszczalny sposób przejął obowiązki prezydenta „nie czekając na dowody śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co było złamaniem konstytucji RP”. Z kolei rząd Donalda Tuska współdziałając ze stroną rosyjską podejmował decyzje utrudniające prowadzenie polskiego śledztwa ws. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności katastrofy.

Antoni Macierewicz szczegółowo omówił także zarzuty, które zespół parlamentarny stawia instytucjom odpowiedzialnym za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Antoni Macierewicz zwracał uwagę na brak drugiego samolotu, który zgodnie z przepisami powinien obsługiwać wizytę prezydenta Kaczyńskiego, nieprzeprowadzenie kontroli na smoleńskim lotnisku oraz nieobecność na lotnisku funkcjonariuszy BOR.

Przewodniczący zespołu parlamentarnego podziękował m.in. „Gazecie Polskiej”, „Naszemu Dziennikowi” oraz dziennikarzom, którzy przyczynili się do wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Symboliczny egzemplarz „Białej Księgi” został przekazany rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=18950

30 czerwca 2011

Oceń artykuł:
(3.75)
głosów: 4
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters