“Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą

Publikacja w serwisie: 07 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » ABW musi poprawić ekspertyzę m.in. telefonów ofiar katastrofy 10 kwietnia » Były agent GRU, obecnie pisarz i badacz historii ZSRR, Wiktor Suworow: Rosja jest zdolna do “politycznego morderstwa”… » Prokurator generalny: Udało się wydobyć 87 z 96 ciał, odnaleziono trzecią czarną skrzynkę » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » Moskwa nie chce już Klicha » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Moskwa: Polscy śledczy wracają do kraju » Moskwa przypilnuje polskiej opinii do raportu MAK? » Moskwa wdeptała polskich pilotów w błoto » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Moskwa: zakończyło się pożegnanie 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem » Analiza kryminalistyczna: “Katyń 2010 – Moskwa 1610″ » Były szef ABW – Moskwa dogra własne oprogramowanie » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Kontrolerzy ruchu na wieży w Smoleńsku konsultowali się 10 kwietnia z Moskwą » Tajemniczy głos ze smoleńskiej wieży. Moskwa zezwoliła na lądowanie? » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Katastrofa smoleńska będzie jednym z tematów kampanii wyborczej w Polsce – prognozuje dziennik “Moskowskije Nowosti”, informując, że prezydent Bronisław Komorowski zamierza wyznaczyć wybory parlamentarne na 9 października.

Temat katastrofy smoleńskiej, która zjednoczyła twardych zwolenników PiS w czasie wyborów prezydenckich i która wciąż łączy ich 10. każdego miesiąca, nadal służy propagandowym, partyjnym celom i nie zniknie ze zbliżającej się kampanii wyborczej – pisze rosyjska gazeta.

Według “Moskowskich Nowosti”, potwierdziła to zorganizowana niedawno przez PiS prezentacja “Białej Księgi”, poświęconej tak zwanemu samodzielnemu, niezależnemu badaniu przyczyn tragedii.

Dziennik przekazuje, że jej pierwsza część była poświęcona odpowiedzialności Rosji za katastrofę, a druga – krytyce polskiego rządu za stworzenie sytuacji, która doprowadziła do tragedii, i za “troskę wyłącznie o rosyjskie interesy” w czasie śledztwa.

Niektórzy politolodzy ocenili tę pracę jako przedwyborcze wystąpienie opozycji – piszą “Moskowskije Nowosti”.

Powołując się na profesora Romualda Turkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, gazeta podkreśla, że rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą”. Jeśli po wyborach pozostanie ona u władzy, to wyjdzie to na dobre stosunkom polsko-rosyjskim – konstatują “Moskowskije Nowosti”.

Dziennik informuje, że lider opozycyjnej PiS Jarosław Kaczyński obwinia obecne władze o popełnienie wszelkich ciężkich grzechów – począwszy od błędów w gospodarce, drożyzny i sprzyjania bogatym, a kończąc na pomyłkach w polityce zagranicznej.

“Moskowskije Nowosti” odnotowują także, iż “zamierza on odnowić partię, pozbywając się jednej trzeciej swoich deputowanych”.

Swoją publikację gazeta tytułuje “Utrzymać koalicję”.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-smolensk-tematem-kampanii-wyborczej-w-polsce,nId,348647

6 lipca 2011

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters