Raport Millera dopiero po 17 lipca, są problemy z tłumaczeniem

Publikacja w serwisie: 08 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Posiedzenie RBN ws. katastrofy smoleńskiej dopiero po zakończeniu prac komisji Millera » Dopiero za dwa miesiące poznamy raport MAK w sprawie katastrofy » RAPORT: Problemy z komunikacją między kontrolerem a załogą mogły być przyczyną katastrofy » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane » Jutro poznamy odpowiedź MAK-u na raport komisji Millera » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Syn członka KC Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy chwali raport Millera » Problemy z sarkofagiem prezydenckiej pary » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Krętactwa Millera » Co będzie w raporcie Millera » Fałszerstwa w raporcie Millera » Sprzeczności w raporcie Millera » MAK zadowolony z raportu Millera » Artystyczne wizje komisji Millera » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Komisja Millera działała bezprawnie? » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Dowództwo Sił Powietrznych kontra komisja Millera » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » prof. Binienda z NASA Masakruje tzw. Expertów millera » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » Okoliczności lotu 10 kwietnia w rękach komisji Millera » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » MSWiA podało godzinę publikacji raportu komisji Millera » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » Komisja Millera spotka się z dowództwem sił powietrznych – 36. pułk pod lupą » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Komisja Millera działała zgodnie z prawem – zapewnia Mirosław Grochowski » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » Raport co kwartał » Dziurawy raport MAK » Raport MAK za zamkniętymi drzwiami » Ostateczny raport MAK już w środę » Raport MAK nie wiąże Polski » Politycy komentują raport MAK » RAPORT ROSYJSKICH PSYCHIATRÓW » A co dziś wstrzymuje raport? » Raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Ogłoszenie raportu komisji ministra Jerzego Millera na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej nastąpi prawdopodobnie dopiero po 17 lipca – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Natychmiastowej publikacji dokumentu domaga się lider PiS, Jarosław Kaczyński.

Z informacji naszego dziennikarza wynika, że w przyszłym tygodniu nie nastąpi prezentacja raportu szefa MSWiA. Po pierwsze, premier wciąż zapoznaje się z ponad 300-stronicowym dokumentem, a po drugie, publikację wstrzymuje tłumaczenie na angielski i rosyjski. Raport ma zostać ujawniony od razu w trzech wersjach językowych. Problem polega na specjalistycznym słownictwie technicznym użytym w raporcie.

Jakość dokumentu jest kluczowa, nie możemy pozwolić sobie na wpadkę – mówią naszemu reporterowi osoby z otoczenia członków komisji. Oddając dokument w ręce ekspertów z całego świata, nie możemy potem poprawiać błędy - podkreślają.

Pokazanie światu naszego raportu może też opóźnić prezentacja multimedialna, która powstaje równolegle z tłumaczeniem. To ma być nasza narracja tego, co stało się 10 kwietnia. Podobnie jak uczyniła to Tatiana Anodina z raportem MAK.

Mariusz Piekarski
RMF FM
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-raport-millera-dopiero-po-17-lipca-sa-problemy-z,nId,348967
8 lipca 2011
Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters