Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość

Publikacja w serwisie: 13 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Co będzie w raporcie Millera » Fałszerstwa w raporcie Millera » Sprzeczności w raporcie Millera » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Tylko ból rodzin nie był na pokaz – świat usłyszy tylko to, co powinien. » Schetyna: Zespół PiS ośmiesza sprawę Smoleńska » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » “Nie możemy zbagatelizować tego filmu” » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Nie możemy pozwolić, aby oceny dotyczące historii, polityki i kultury narzucali nam spadkobiercy komunizmu » Tylko imperium » Schetyna: “Konsekwencje? Jakie konsekwencje” » Z Rosjanami tylko na piśmie » MAK usunął tylko fragmenty » Eksperyment na raporcie » Prognoza z Siewiernego tylko na telefon » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » Udokumentowali identyfikację tylko 76 ofiar » Grzegorz Jasiński – Tak tylko pytam » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Zaginął nie tylko laptop Aleksandra Szczygły » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » MAK: W raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » Błędy w raporcie MAK należy zgłosić w ICAO » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” » Na spotkanie z Obamą zaproszono tylko tych, którzy nie zadają kłopotliwych pytań » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Prof. Andrzej Nowak: Tylko całkowite odrzucenie tego raportu, bez żadnej z nim polemiki, jest jedynym sensownym i właściwym działaniem » Krętactwa Millera » MAK zadowolony z raportu Millera » Komisja Millera działała bezprawnie? » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Artystyczne wizje komisji Millera » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Dowództwo Sił Powietrznych kontra komisja Millera » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane » prof. Binienda z NASA Masakruje tzw. Expertów millera » Raport Millera dopiero po 17 lipca, są problemy z tłumaczeniem » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Okoliczności lotu 10 kwietnia w rękach komisji Millera » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Możemy tylko prosić siebie i wszystkich o cierpliwość”- powiedział marszałek Sejmu pytany o datę publikacji raportu komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej. Oczekiwanie na dokument trwa za długo, ale – jak podkreślił Grzegorz Schetyna – gdyby była pewność, że zostanie udostępniony opinii publicznej w perspektywie najbliższych dni, to warto czekać.

Według marszałka termin publikacji raportu “nie zależy ani od rządu, ani premiera, ani od ministra Millera, ani od ekspertów”. Raport jest przygotowany, jest teraz tłumaczony, możemy tylko trzymać kciuki, żeby został dobrze przetłumaczony i by nie wywołał żadnych emocji po opublikowaniu – powiedział Schetyna. Wszystkie raporty, wszystkie wnioski komisji po katastrofach lotniczych trwają nie tylko miesiące, ale i lata. Być może w porównaniu do innych katastrof tempo nie jest tak wolne – dodał.

Przygotowany przez komisję, kierowaną przez szefa MSWiA, ponad 300-stronicowy raport został przekazany premierowi pod koniec czerwca. Jest tłumaczony na angielski i rosyjski. Bezpośrednio po przetłumaczeniu ma zostać ujawniony. Rzecznik rządu Paweł Graś zapewniał w ubiegłym tygodniu, że nie ma problemu z tłumaczeniem raportu, tylko “musimy wziąć pod uwagę to, że to jest bardzo specyficzne słownictwo, bardzo specyficzna problematyka”.

RMF FM/PAP

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-schetyna-o-raporcie-millera-mozemy-tylko-prosic-o,nId,349692

13 LIPCA 2010

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters