Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy”

Publikacja w serwisie: 23 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prokurator wojskowy: W Moskwie nie mieliśmy żadnych problemów » Prokuratorzy nie przywieźli z Moskwy żadnych dokumentów ani protokołów » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » Gratis za teorię winy polskich pilotów » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Archeolodzy z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej nie mieli żadnych informacji o wyjeździe do Smoleńska » Prokuratura bardzo mocno odbiera sygnały polityczne, a ten sygnał był zupełnie jednoznaczny: nie ma być żadnych winnych.. » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Eksperyment na raporcie » Sprzeczności w raporcie Millera » Fałszerstwa w raporcie Millera » Co będzie w raporcie Millera » ANALIZA SIERGIEJA AMIELINA » Analiza według BlackHawk » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » MAK: W raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Błędy w raporcie MAK należy zgłosić w ICAO » Jest wstępna analiza urządzeń nawigacyjnych Tu-154 » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Analiza kryminalistyczna: “Katyń 2010 – Moskwa 1610″ » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Analiza katastrofy Smoleńskiej – Wywiad: prof. Wiesław Binienda » Amatorski film ze Smoleńska – analiza oraz transkrypcja audio » Katastrofa 10 kwietnia: Dramatyczne zdjęcia, analiza ostatnich chwil prezydenckiego Tu-154 » Analiza krok po kroku, każda sekunda lotu. Czytaj:Polak nie polityk. » Prokuratura wojskowa dysponuje już analizą kart podejścia lotniska Smoleńsk Siewiernyj » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” – tak szef MSWiA Jerzy Miller tłumaczy, dlaczego w raporcie w sprawie katastrofy 10 kwietnia nie ma żadnych nazwisk. Liczący 300 stron dokument zostanie zaprezentowany najpóźniej w najbliższy piątek.

Komisja nie rozpatruje winy, od tego jest prokuratura – zaznaczył Miller, dopytywany o to, czy w raporcie będą stanowiska osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę. Upublicznienie raportu nastąpi na konferencji prasowej, dokument zostanie także zamieszczony w internecie – dodał.

Premier podkreślił w piątek, że 29 lipca uznaje za ostateczny termin publikacji raportu komisji szefa MSWiA. Być może uda się kilkadziesiąt godzin urwać – dodał.

Zdaniem “Faktu”, komisja Jerzego Millera sporządziła listę 150 osób współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską, ale ich nazwiska nie pojawią się w jej raporcie. Według tabloidu, podane zostaną jedynie odpowiedzialne instytucje.

Wicepremier Waldemar Pawlak ocenił, że konieczne jest wskazanie osób odpowiedzialnych za zaniedbania, które mogły się przyczynić do katastrofy smoleńskiej. Jeśli nie będzie nazwisk, pojawią się domysły – podkreślił.

Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego liczy ponad 300 stron. Szef MSWiA przekazał go premierowi osobiście pod koniec czerwca.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-w-raporcie-millera-nie-ma-zadnych-nazwisk,nId,351339

23 lipca 2011

Oceń artykuł:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters