Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM

Publikacja w serwisie: 26 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Krzyk cierpienia. Zapis czarnej skrzynki » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » RZĄD KŁAMAŁ PRZEZ 9 MIESIĘCY » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » 45 ustaw w niecałe 2 miesiące – Dla każdego coś dobrego » Dopiero za dwa miesiące poznamy raport MAK w sprawie katastrofy » Cztery miesiące po katastrofie… miejsce katastrofy zaczyna porastać trawą » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Minęły już trzy miesiące od chwili, gdy – zgodnie z zapowiedzią premiera – posłowie powinni otrzymać odpowiedzi na swoje pytania » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Zapis rozmowy między pilotami Ił-76 a kontrolerami lotów » Aleksiej Morozow – MAK OPUBLIKUJE PEŁNY ZAPIS ROZMÓW KONTROLERÓW » MAK opublikował pełny zapis wszystkich rozmów wieży z załogą TU-154 » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Polska “walczy” o kasetę, na której rzekomo nie nagrał się zapis z radiolokatora » Czarne skrzynki » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Czarne skrzynki Tu-154 odczytane » Skrzynki i wrak do zwrotu » Tajemnice czarnej skrzynki » Jak czytać czarne skrzynki » Czarne skrzynki: kolejna zagadka » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Dwie czarne skrzynki już rozszyfrowane » Jak ściągnąć czarne skrzynki do Polski » Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski? » Czarne skrzynki przestały działać już nad ziemią » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Chcą przeprowadzić własne ekspertyzy zapisu z czarnej skrzynki Tu-154M » Rząd fałszował śledztwo » RZĄD NIE CHCIAŁ POMOCY NATO » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Rząd żyruje rosyjską ściemę? » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Marta Kaczyńska: rząd zaciera ślady » Córka Wassermanna krytykuje “nieudolny” rząd » TO RZĄD MUSI POPROSIĆ O POMOC AMERYKANÓW » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Tu-204 runął przez GPS? » Jacek Kurski: Rosja winna katastrofy, rząd zatajania prawdy » Odpowiedzi przez kalkę » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy jest w posiadaniu maila, który 7 maja 2010 r. w imieniu całej załogi ATM PP Sp. z o.o. rozesłał do wybranych odbiorców prezes firmy Tomasz Tuchołek. Stwierdza w nim, że zapis polskiego rejestratora ATM-QAR został z powodzeniem odczytany. Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał nagranie przed rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, ich pełnomocnikami prawnymi i polskim społeczeństwem – mówi w wywiadzie dla “Gazety Polskiej” Antoni Macierewicz.

Dziś odbywa się konferencja wojskowych śledczych na temat opinii dotyczącej rejestratora Tu-154M, który zawiera m.in. informacje o parametrach lotu i działaniu urządzeń samolotu. Chodzi o tzw. trzecią czarną skrzynkę produkcji polskiej firmy ATM.

Jak jednak ujawnił w rozmowie z “Gazetą Polską” Antoni Macierewicz, rząd Tuska dysponował odczytami tego rejestratora już ponad rok temu.

Zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy jest w posiadaniu maila, który 7 maja 2010 r. w imieniu całej załogi ATM PP Sp. z o.o. rozesłał do wybranych odbiorców prezes firmy Tomasz Tuchołek. Stwierdza w nim, że zapis polskiego rejestratora ATM-QAR został z powodzeniem odczytany. Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał nagranie przed rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, ich pełnomocnikami prawnymi i polskim społeczeństwem. Rząd nie chciał dopuścić, by niezależni eksperci mogli zbadać materiał dowodowy, zanim rząd uzgodni wszystko ze stroną rosyjską

- powiedział “GP” Macierewicz.

Przewodniczący sejmowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej dodał:

Pojawia się pytanie: co z tym zapisem przez ponad rok się działo. Czy synchronizowano je z rosyjskimi zapisami czarnych skrzynek? Na to pytanie powinien odpowiedzieć minister Miller. Nie spodziewam się jednak usłyszeć takiej odpowiedzi. Minister Miller przywiózł do Polski w czerwcu 2010 r. sfałszowane zapisy czarnej skrzynki, lecz własnym podpisem poświadczył ich wiarygodność. Zapewne więc zrobiłby to samo z zapisem skrzynki ATM.

Całość rozmowy z Antonim Macierewiczem w najbliższym numerze “Gazety Polskiej”.

http://niezalezna.pl/13699-rzad-ukrywal-zapis-skrzynki-atm

26 lipca 2011

Oceń artykuł:
(3.67)
głosów: 3

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters