“Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów

Publikacja w serwisie: 26 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Konferencja polskich prokuratorów po powrocie z Moskwy [18.02.2011] » Katastrofa w Babimoście II – opowiadanie science fiction » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Perfidia czy tępota prokuratorów » NOCNE POROZUMIENIE PROKURATORÓW » AMATORSKI FILM POD LUPĄ PROKURATORÓW » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Amatorski Film Polskich Operatorow » Gaz z polskich łupków może ogrzać pół Europy » Gratis za teorię winy polskich pilotów » Moskwa wdeptała polskich pilotów w błoto » KRÓTKA HISTORIA WYPRAWY POLSKICH ARCHEOLOGÓW » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Większości polskich mediów zupełnie nie przeszkadzają te ewidentne zaniedbania » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » “List z Polski” – Holendrzy usłyszeli pytania, których nie jest w stanie wyartykułować większość polskich dziennikarzy » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Smoleńsk w Kongresie USA » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Smoleńsk: Dziewiętnaście minut po 8.41 » Smoleńsk – tło długofalowej strategii (1) » Smoleńsk w wersji niedociekliwej » Facebook vs. Smolensk-2010.pl » GAZPROM – wybory – Smoleńsk » Smoleńsk – zaniedbania i przyczyny » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » Smoleńsk. La teoria di un complotto » Hiszpania w nagrodę za Smoleńsk » Questions regarding Smolensk air crash » Smoleńsk: niewygodne fakty » Smoleńsk – nowe fakty » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » Turowski – Jakimiszyn – Smoleńsk » Co ma Smoleńsk do wyborów prezydenckich? » Smoleńsk: Pasażerowie Tu-154 powinni przeżyć » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » Smoleńsk: wawelska tablica gotowa » Smoleńsk, Krakowskie Przedmieście, Łódź » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » Smoleńsk: ekspertyzy “obiektów biologicznych” » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przyczyną przerwania pracy komputera pokładowego i czarnych skrzynek 15 m nad ziemią było prawdopodobnie uszkodzenie awarii elektrycznej, spowodowane przez… urwanie kawałka skrzydła po uderzeniu w drzewo – stwierdzili prokuratorzy wojskowi podczas konferencji prasowej, na której mówiono o wynikach analizy rejestratora parametrów lotu Tu-154.

Jak stwierdzili prokuratorzy, system rejestracji parametrów nie zarejestrował żadnej informacji świadczącej o niesprawności jakiegokolwiek systemu lub urządzenia samolotu do godziny 8:40:59 sekund czasu rejestratora parametrycznego, kiedy to nastąpiło uderzenie lewym skrzydłem w drzewo.

Rejestrator nie wykazał też, aby system odejścia w ostatnich sekundach lotu Tu-154M był aktywny.

Skrzynki Tu-154 M przestały działać na ok. 1,5 do 2 sek. przed zderzeniem samolotu z ziemią – stwierdzili prokuratorzy. Przyczyną – według biegłych – było prawdopodobnie uszkodzenie instalacji elektrycznej. Prokuratorzy zaznaczyli, że z tego faktu – uwaga – “nie można wyciągać jakichś szczególnych wniosków”. Powołali się przy tym na zupełnie niewiarygodną rosyjską wersję wydarzeń, że do zniszczenia instalacji elektrycznej doszło… po urwaniu kawałka skrzydła samolotu, jego przechyleniu, a później obróceniu.

Śledczy zapowiedzieli także: “Nosimy się z zamiarem stawiania zarzutów w śledztwie smoleńskim, ale to jeszcze przedwczesne”.

——————————————————————–

Komentarz redakcji portalu Niezalezna.pl:

O przerwaniu zasilania komputera pokładowego 15 m nad ziemią i w odległości 60-80 m od pierwszego zetknięcia się samolotu z ziemią jako pierwsza pisała “Gazeta Polska” (w lutym 2011 r.). Przez kilka miesięcy mainstreamowe media próbowały przemilczeć lub wyśmiać ten fakt.

Dziś prawdziwość informacji “Gazety Polskiej” potwierdzili prokuratorzy. Niestety, uzasadnienie podanych faktów – a więc stwierdzenie, że instalacja elektryczna kilkudziesięciotonowego samolotu całkowicie wysiadła po zetknięciu się z brzózką i odpadnięciu fragmentu skrzydła – oznacza całkowitą kompromitację prokuratury.

http://niezalezna.pl/13705-smolensk-fiction-polskich-prokuratorow

26 lipca 2011

Oceń artykuł:
(4.58)
głosów: 12

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • e2rd :

  Prokuratura kpi nie tylko z faktów ale i ze zdrowego rozsądku. Dlaczego uznając fakt zatrzymania zapisu rejestratora 15m nad poziomem lotniska prokuratura stwierdza jednocześnie że nie miało to znaczenia gdyż było już za późno na uratowanie samolotu ?!

  A co jeżeli zanik zasilania nie był przyczyną a skutkiem lub efektem ubocznym wcześniejszego procesu który spowodował katastrofę ?

  Możliwy jest np scenariusz zaniku zasilania będący efektem utraty obrotów przez środkowy silnik napędzający agregat. Piloci włączają silniki na moc startową a samolot opada dalej. Środkowy silnik zaczyna tracić obroty.. Spada napięcie w systemie zasilania. Silnik rozsypuje się tuż nad ziemią a śledczy stwierdzają że to efekt urwania części lewego skrzydła.

  Czy bez dotykania się do wraka Prokuratura może wykluczyć np. awarię ?

  Czy zapisy rejestratora QAR rzekomo odczytywalnego tylko w Polsce (wiemy że Rosjanie mają identyczne skrzynki w swoich samolotach a MAK nie potrzebował pomocy polskiego producenta do ich odczytu) mają status niepodważalnego dowodu ?

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 51 Thumb down 4

 • jolka.w :

  Mnie bardzo nurtuje od kwietnia 2010r. następująca sprawa:DLACZEGO PREMIER POLSKI(lub też Prokurator Generalny) NIE WYDAŁ POLECENIA WYKONANIA SEKCJI CIAŁ OFIAR KATASTROFY-chociażby Prezydenta i pilotów,chociaż każda z tych 96 ofiar na to zasługiwała!
  DLACZEGO? NIE CHCIAŁ,KTOŚ MU ZABRONIŁ…?WE WŁASNYM KRAJU???

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 63 Thumb down 5

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters