Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa

Publikacja w serwisie: 29 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Fałszerstwa w raporcie Millera » Sprzeczności w raporcie Millera » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Co będzie w raporcie Millera » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Eksperyment na raporcie » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Macierewicz o kopiach stenogramów » Macierewicz: To była zbrodnia » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » MAK: W raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy » Błędy w raporcie MAK należy zgłosić w ICAO » Żadnych nazwisk w raporcie – “To analiza faktów, a nie rozpatrywanie winy” » Koalicja kłamstwa » Od kłamstwa do nienawiści » Kolejne kłamstwa? » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » KŁAMSTWA TVN, TOK FM I INNYCH MEDIÓW » Zakładnicy kłamstwa smoleńskiego? » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » Rekonstrukcja kłamstwa w teatralnym emploi » [Kłamstwa MAK] Teza o “presji” i “naciskach” » Kogo przekonały kłamstwa rządu » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Telefon smoleńskiej ofiary – obnażenie kłamstwa » [Kłamstwa MAK] Nawigator nie mógł przestawić ciśnieniomierza » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » [Kłamstwa MAK] MAK kręcił nawet przy polisach » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » „Katastrofa Smoleńska” – kłamstwa i zwalanie winy… » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Krętactwa Millera » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Macierewicz pyta o podstawy awansu gen. BOR » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Antoni Macierewicz (PiS) ocenił, że dokument komisji Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej to nie raport, tylko opracowanie pełne fałszerstw i zatajeń. To rządowa wersja raportu Anodiny – uważa poseł. Jego zdaniem Miller zrzucił całą winę na Polaków.

Według Macierewicza, który kieruje parlamentarnym zespołem badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej, raport Millera to “opracowanie, które zostało napisane zgodnie z tym, co minister Miller zapowiedział ponad pół roku temu: ma Polaków bardziej boleć”. “Rzeczywiście, po tym opracowaniu wielu z nas bardziej boli - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie. – Miała być wina Polaków, to pół roku temu zapowiedział pan minister Miller, i teraz też w swoim opracowaniu zrzucił całą winę na Polaków. Ale podejmując te działania, dokonał paru zaskakujących, nawet jak na niego, kłamstw”.

Do takich kłamstw Antoni Macierewicz zaliczył twierdzenie, że bez systemu ILS nie można “lądować w automacie”, a także ustalenia, że do czasu uderzenia w ziemię “wszystkie systemy (Tu-154M) były sprawne“. Jego zdaniem, w raporcie można przeczytać, że na dwie sekundy przed uderzeniem w ziemię, na wysokości 17 metrów uległ destrukcji cały system zasilania elektrycznego.

“To zostało napisane w tabeli, ale niestety w trakcie prezentacji powiedziano coś zupełnie innego (…) Skąd takie kłamstwa pana Millera?” - pytał.

Za nieprawdziwą Macierewicz uznał także tezę, że bezpośrednią przyczyną katastrofy było uderzenie samolotu w brzozę.

“Centralna teza tego opracowania, która mówi, że winę za to bezpośrednią ponosi brzoza, w którą uderzył ten samolot, i że natychmiast po uderzeniu w brzozę samolot wpadł w beczkę autorotacyjną i zmienił kurs. To jest nieprawda. Ten samolot nie wpadł w beczkę autorotacyjną i nie zmienił kursu natychmiast po brzozie, tylko kilkaset metrów dalej” - powiedział.

Polityk mówił, że wymienione przez niego kwestie to tylko nieliczne z fałszerstw i zatajeń, które zostały zaprezentowane.

Według Macierewicza, oczywiste jest, że osobą najbardziej odpowiedzialną za tę tragedię jest minister Miller, zwierzchnik Biura Ochrony Rządu, które nie dopełniło swoich obowiązków w tej sprawie. Wśród nich wymienił m.in. to, że nie powstał raport z oglądu smoleńskiego lotniska, nie sprawdzono jego systemów i nie upewniono się, że prezydent będzie mógł tam bezpiecznie wylądować. “To jest jego odpowiedzialność” - dodał.

Zdaniem posła, zadaniem BOR jest ochrona prezydenta, gdy odbywa loty zagraniczne. “Gdyby pan Miller dopełnił obowiązków, gdyby wysłano funkcjonariuszy na to lotnisko, gdyby oni sprawdzili to lotnisko, gdyby był chociaż funkcjonariusz w trakcie, gdy ten lot był wykonywany, również wtedy można by ostrzec prezydenta, polski samolot, że na tym lotnisku nie ma warunków, żeby lądować i zakazać lądowania” – powiedział.

Macierewicz uznał też, że błędem był także brak rosyjskiego lidera na pokładzie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 r. Jego zdaniem, to wina MSZ, że wycofano wyznaczonego już wcześniej nawigatora tylko dlatego, że 7 kwietnia nie było lidera w samolocie premiera. “Uznano, że jeżeli pan premier nie ma nawigatora, to nie będzie miał go także pan prezydent. Była to świadoma decyzja podjęta za zgodą Ministerstwa Spraw Zagranicznych” - podkreślił.

Politycy PiS podkreślali na konferencji, że zaprezentowany dziś dokument nie jest rzetelnym raportem, a jedynie opracowaniem. “Bez dowodu, bez wraku, bez skrzynek, bez wskazania odpowiedzialności, bez winnych” – argumentował rzecznik partii Adam Hofman. Jak mówił, przygotowany przez sędziów we własnej sprawie. “Mówię o rządzie Donalda Tuska, Donaldzie Tusku i Jerzym Millerze” – wyjaśnił. “Nie powstanie raport, póki będą zajmować się tym ludzie, którzy są sędziami we własnej sprawie” - dodał.

29 lipca 2011

http://niezalezna.pl/13916-macierewicz-o-raporcie-falszerstwa-i-klamstwa


Oceń artykuł:
(4.06)
głosów: 18
tagi:

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • jolka.w :

    Czy nie można odczytać zapisu ze skrzynek lotu z dnia 7.04.2010r.Chyba są przechowywane w jakimś archiwum?Dałoby to wiedzę na temat działania pilotów jak i urządzeń podczas lądowania 7 kwietnia..Poza tym należy przesłuchać jako świadka osobę,która była kapitanem załogi i lądowała w Smoleńsku 7.04.2010r.Pan Protasiuk,który leciał wówczas jako drugi pilot zapewne obserwował działania kapitana i doskonale wiedział czy samolot lądował na automacie czy też “ręcznie”.Musiał być z jakiegoś powodu przekonany o prawidłowości swoich działań podczas lotu 10.04.2010r.
    Sprawdzenie zapisu skrzynek lotu z 7.04.2010r. wiele by wyjaśniło,tak moim skromnym zdaniem.
    PS.

    Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 16 Thumb down 1

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters