Generał Sławomir Petelicki: Tusk kłamie. Oczekuję jego dymisji

Publikacja w serwisie: 29 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. » Gen. Petelicki domaga się dymisji szefa MON » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Gdzie był Sławomir Wiśniewski, kiedy go nie było » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Strategia “nieruszania niedźwiedzia w jego jamie” » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Proces dekomunizacji nazw ulic utknął i nie widać perspektyw na jego usprawnienie » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Graś: Premier nigdy nie kłamie » Dziennik Adama Michnika kłamie » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Były ambasador nie pamięta w jaki sposób rzeczy osobiste Tomasza Merty znalazły się w jego gabinecie » Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zaprzecza, jakoby w trakcie akcji ratunkowej na Siewiernym zginął jeden z jego funkcjonariuszy » Petelicki i Szeremietiew o Klichu » Petelicki and Szeremietiew on Klich » Petelicki: Polska armia nie zdaje egzaminu » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » Kim jest Generał Cieniuch ? » Generał Anodina melduje » Generał Czaban odchodzi z wojska » Dla MAK generał to trup numer cztery » Generał Anatol Czaban odchodzi z wojska » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Generał Błasik nigdy nie pchał się do kokpitu » Generał Majewski o hańbie linczu na pilotach » GENERAŁ APELUJE O NIEWYCIĄGANIE POCHOPNYCH WNIOSKÓW » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » Były generał KGB w BBN. Stanisław Koziej: temat Smoleńska sam wypłynie » Generał Anatol Czaban odchodzi z wojska – pełny tekst oświadzczenia » “Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS » Generał amerykańskich Sił Powietrznych: pseudośledztwo to wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski » Akcja “Wprost” i rosyjskich portali: szalony generał zniszczył polski samolot rządowy » GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik » Kolejna farsa – po kilku miesiącach generał jest już trzeźwy i jako jedyny prawidłowo odczytuje wysokość » Generał Marian Janicki, szef BOR, odmawia posłom spotkania z oficerami, którzy 10 kwietnia pracowali na lotnisku w Smoleńsku i w Katyniu » TUSK POD SĄD » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk zaorał specpułk » Tusk błądzi na osi czasu » Tusk chroni szefa BOR » Co ukrywa premier Tusk? » Tusk straszy wojną » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Generał Sławomir Petelicki bardzo ostro krytykuje działania rządu podjęte po katastrofie smoleńskiej i podkreśla, że odpowiedzialność za nią ponoszą głównie ministrowie Bogdan Klich i Tomasz Arabski. Twórca GROM oczekuje także dymisji premiera po publikacji raportu Millera.

W wywiadzie dla Onet.pl gen. Petelicki przyznał, że był zwolennikiem Platformy Obywatelskiej i rządu Donalda Tuska, jednak dzisiaj należy do grona osób zawiedzionych przez rząd.

- Nie mogę wspierać rządu, który mnie oszukuje - oświadczył twórca GROM.

W dalszej części wywiadu gen. Petelicki zwraca uwagę na rażące błędy i zaniedbania, których dopuszczono się zarówno w przypadku katastrofy CASY, jak i w przypadku katastrofy smoleńskiej. Twórca GROM zwraca uwagę, że za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha na stanowisku szefa MON zginęło więcej polskich generałów niż w czasie II wojny światowej.

- Z wojskowego punku widzenia mogę powiedzieć, że jesteśmy jedynym krajem, w którym w dwóch identycznych katastrofach samolotów wojskowych najpierw straciliśmy prawie całe dowództwo lotnictwa, a następnie całe dowództwo sił zbrojnych z ich zwierzchnikiem prezydentem RP na czele. Tylu polskich generałów, ilu zginęło za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha jako szefa MON, nie zginęło podczas II wojny światowej. Po dwóch wielkich katastrofach lotniczych usłyszałem z ust Bogdana Klicha, że państwo polskie zdało egzamin, a procedury stosowane w wojsku są tak znakomite, że on się nimi podzieli z innymi resortami. Szef MON chwalił się po śmierci jednych z najlepszych generałów, jakie miało całe NATO, a którzy zginęli w katastrofie CASY i Tu-154M, że ich zastępcy bardzo płynnie przejęli obowiązki - powiedział gen. Sławomir Petelicki w wywiadzie dla portalu Onet.pl.

Generał Petelicki zarzucił też premierowi Tuskowi i jego ministrom kłamstwo; podkreślił, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że samolot, który rozbił się pod Smoleńskiem, był samolotem wojskowym, z wojskową załogą – i w związku z tym nie można go uznać za samolot cywilny.

– Bogdan Klich opowiada kłamstwo za kłamstwem. Państwo nie zdało egzaminu, a w wojsku dzieje się źle. Do Klicha wrócę za chwilę, bo nie on jedyny okłamuje Polaków. Minister Jerzy Miller wmawiał całej Polsce, że samolot, którym leciał prezydent Lech Kaczyński z delegacją, był samolotem cywilnym. Wszyscy wiedzą, że to był samolot wojskowy z wojskową załogą. Kolejną osobą z rządu Donalda Tuska okłamującą społeczeństwo był sam premier Donald Tusk, który wmawiał wszystkim, że nie było innego wyjścia, jak oddać Rosjanom całe śledztwo. A przecież Polska od 11 lat była w NATO i od 1993 r. mieliśmy z Rosją umowę o wspólnym badaniu katastrof wojskowych! - podkreślił w wywiadzie dla portalu Onet.pl gen. Petelicki.

Zdaniem twórcy jednostki GROM największym błędem Donalda Tuska było właśnie oddanie śledztwa dotyczącego wyjaśnienia katastrofy w ręce Rosjan. Jednak zdaniem gen. Petelickiego błędów na koncie premiera jest znacznie więcej.

- Premier RP okazał tak daleko posunięty serwilizm, że Rosjanie przestali nas szanować. Słabych się nie szanuje. Po to Polacy chcieli wstąpić do NATO, żeby poczuć się silnie i bezpiecznie. Tuskowi nie można wierzyć, bo miał zdymisjonować ministra Aleksandra Grada za stocznie – nie dotrzymał słowa, miał zdymisjonować Cezarego Grabarczyka za drogi i kolej – nie zdymisjonował, powiedział, że odwoła Pawła Grasia po aferze hazardowej – Graś wciąż jest rzecznikiem rządu. Oprócz tego premier nie reaguje, kiedy Tomasz Arabski blokuje prace nad raportem NIK. Kolejną porażką na konto premiera było zwolnienie szefa rządowego zespołu antykryzysowego dr. Przemysława Guły, z którym odeszło dziesięciu innych specjalistów. Powódź zaczęła się w piątek, a komunikat dotarł do rządu w poniedziałek wieczorem. Zdziesiątkowany sztab mówił jeszcze w sobotę, że nic się nie stało – tłumaczył gen. Petelicki w wywiadzie dla portalu Onet.pl

http://niezalezna.pl/13898-petelicki-tusk-klamie-oczekuje-jego-dymisji

29 lipca 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters