Niezależna.pl ujawnia matactwa ws. daty raportu

Publikacja w serwisie: 29 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » NIEZALEŻNA.PL UJAWNIA: IŁ-76 MÓGŁ WYTWORZYĆ MGŁĘ » JACEK SASIN DLA NIEZALEŻNA TV » Rosjanin ujawnia kto za tym stoi… » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Dowody matactwa – Najwyższy czas – Leszek Szymowski – dziennikarz śledczy » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » NIEZALEŻNA TV: ROZMOWA Z MECENASEM ROGALSKIM » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Nie uznajemy raportu MAK » MAK zadowolony z raportu Millera » Komentarz Ewy Błasik do raportu MAK » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » Komentarz do raportu MAK – Kozi Dryngiel » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » Rząd się nie odwoła od raportu MAK – NIE MA PODSTAW PRAWNYCH » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Moskwa przypilnuje polskiej opinii do raportu MAK? » Polskie uwagi do raportu MAK przetłumaczone na angielski » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » W przyszłym tygodniu szkic opinii do raportu MAK » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kanadyjska centrala ICAO: Nie możemy komentować raportu MAK » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » MILLER: “Jakość raportu jest ważniejsza niż data publikacji” » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » MSWiA podało godzinę publikacji raportu komisji Millera » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » MAK – przekazanie projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej [KONFERENCJA PRASOWA] » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » Protokół z załącznikami raportu komisji Jerzego Millera badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Laury dla MAK za “obiektywizm, szczegółowość i wysoki poziom raportu, który w pełni odpowiada międzynarodowym standardom” » Prof. Andrzej Nowak: Tylko całkowite odrzucenie tego raportu, bez żadnej z nim polemiki, jest jedynym sensownym i właściwym działaniem » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Donald Tusk otrzymał raport komisji Jerzego Millera 28 czerwca 2011 r. Następnie dokument był rzekomo tłumaczony przez kilka tygodni na język rosyjski. Tymczasem w wersji rosyjskojęzycznej raportu znajduje się data… 1 lipca 2011 r., choć polska wersja datowana jest na 25 lipca 2011 r.!

Jeśli wierzyć zapewnieniom premiera, że otrzymał raport Millera 28 czerwca, to – jak wynika z rosyjskiej wersji dokumentu – raport został przetłumaczony na język Władimira Putina w ciągu 3 dni. Jeśli zaś porównać oba dokumenty, to można wyciągnąć wniosek, że raport rosyjski powstał wcześniej niż… polski. Ten drugi datowany jest bowiem na 25 lipca 2011 r.

Jak tłumaczyć te rozbieżności? Czekamy na odpowiedź Donalda Tuska.

http://niezalezna.pl/13942-niezaleznapl-ujawnia-matactwa-ws-daty-raportu

29 lipca 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters