“Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę”

Publikacja w serwisie: 29 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Demontaż odpowiedzialności » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Klich czeka na kolejną katastrofę » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Jakub Opara: 3 osoby przeżyły katastrofę – tak powiedział nam ambasador Turowski » Rządowa komisja badająca katastrofę pod Smoleńskiem działa nielegalnie – orzekło Biuro Analiz Sejmowych. » Dmitrij Miedwiediew zaproponował miłościwie nam panującemu hrabiemu, by +przewrócić kartę+ w sprawie zbrodni katyńskiej i zakończyć spór o katastrofę samolotu » TUSK POD SĄD » Tusk zaorał specpułk » Tusk błądzi na osi czasu » Tusk chroni szefa BOR » Co ukrywa premier Tusk? » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Tusk straszy wojną » Tusk kłamał w prokuraturze » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Premier Donald Tusk marszczy brew » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Kulisy planowanego spotkania Tusk-Putin w Katyniu » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Tusk: “Biorę za moje decyzje pełną odpowiedzialność” » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Donald Tusk nie ma odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności za katastrofę smoleńską i próbuje ją przerzucić na współpracowników. A przecież odpowiada za podjęcie gry z Rosjanami, gry, która doprowadziła do rozdzielenia wizyty, wszystkich tego następstw. Odpowiada za to, że nie zbiegał o to, żeby Polska mogła przejąć albo przynajmniej uczestniczyć poważnie w tym śledztwie” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, Tusk odpowiada też za to, że nie bronił polskiego interesu i polskiego honoru na arenie międzynarodowej.

Zabrakło mu honoru, żeby bronić gen. Błasika i polskich oficerów. Zabrakło mu odwagi, żeby reagować na pomówienia z raportu MAK. Ja nie spodziewam się już niczego po panu Donaldzie Tusku

- dodał Kaczyński.

Wyjaśnimy sprawę katastrofy smoleńskiej, bo to nasz obowiązek wobec tych, którzy zginęli oraz wobec wszystkich żyjących Polaków – podkreślił prezes PiS po publikacji raportu komisji Jerzego Millera.

Według przedstawionego w piątek raportu wśród przyczyn katastrofy smoleńskiej są: zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg.

Komisja w raporcie wskazała na nieprawidłowe szkolenie lotnicze załóg w 36. specjalnym pułku lotniczym na samolotach Tu-154M, niedostateczne przygotowanie załogi do lotu oraz niedostateczną wiedzę członków załogi w zakresie funkcjonowania systemów samolotu oraz ich ograniczeń.

RMF FM/PAP

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-tusk-nie-ma-odwagi-wziac-odpowiedzialnosci-za-katastrofe,nId,352194

29 LIPCA 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters