Syn członka KC Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy chwali raport Millera

Publikacja w serwisie: 31 July 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Syn członka KC Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy o atmosferze w armii.. » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » Jutro poznamy odpowiedź MAK-u na raport komisji Millera » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane » Raport Millera dopiero po 17 lipca, są problemy z tłumaczeniem » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » MAK zadowolony z raportu Millera » Sprzeczności w raporcie Millera » Krętactwa Millera » Fałszerstwa w raporcie Millera » Komisja Millera działała bezprawnie? » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Komisja Millera działała zgodnie z prawem – zapewnia Mirosław Grochowski » Raport MAK nie mówi nic o kontrolerach lotu » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Morozow: “Proszę czytać raport MAK. Tam są odpowiedzi na wszystkie pytania” » Co będzie w raporcie Millera » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Artystyczne wizje komisji Millera » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Dowództwo Sił Powietrznych kontra komisja Millera » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Okoliczności lotu 10 kwietnia w rękach komisji Millera » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » prof. Binienda z NASA Masakruje tzw. Expertów millera » Komisja Millera spotka się z dowództwem sił powietrznych – 36. pułk pod lupą » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » MSWiA podało godzinę publikacji raportu komisji Millera » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » Posiedzenie RBN ws. katastrofy smoleńskiej dopiero po zakończeniu prac komisji Millera » Dziurawy raport MAK » Raport co kwartał » A co dziś wstrzymuje raport? » Protokół opóźni raport? » Raport MAK za zamkniętymi drzwiami » Ostateczny raport MAK już w środę » Raport MAK nie wiąże Polski » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W swoim felietonie Adam Michnik stwierdza, że raport komisji Millera jest apolityczny i uczciwie ukazuje przyczyny katastrofy smoleńskiej. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” uważa, że raport był dla rządu Tuska egzaminem, który został zdany.

- Raport jest rzeczowy i rzetelny, apolityczny, uczciwie i sprawiedliwie ukazujący przyczyny tragicznej smoleńskiej katastrofy. Dla ludzi rozsądku i dobrej woli – niezależnie od demagogicznych komentarzy części rosyjskich mediów i polityków PiS – został rozstrzygnięty wielomiesięczny spór: Jak to się stało? - napisał Michnik w swoim felietonie.

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” wyraża zadowolenie z tego, że raport wyklucza tezy o zamachu i sztucznej mgle, stwierdza jednak, tego typu teorie będą się nadal pojawiały.

- Nie sądzę, by zwolennicy „religii smoleńskiej” przyjęli do wiadomości wiedzę, że nie było zamachu ani spisku Putina z Tuskiem. Fanatyzm jest schorzeniem specyficznym i długotrwałym – stwierdza Michnik.

Adam Michnik, podsumowując, stwierdza, że konkluzje płynące z raportu są „gorzkie i dla Polaków i dla Rosjan . Są jednak oparte na prawdzie”.

Przypomnijmy, że 15 lipca 2010 r. “Gazeta Wyborcza” pisała: „Nasz informator uczestniczący w pracach rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) mówił, że o 8:16 czasu warszawskiego, czyli 25 minut przed katastrofą, Protasiuk powiedział: «Jeśli nie wyląduję, będę miał przechlapane (przewalone)». Inna osoba, która doskonale zna przebieg wyjaśniania katastrofy, ostrzegała jednak, że nie jest pewne, czy zdanie to wypowiada Protasiuk. Pada ono mniej więcej wtedy, gdy do kokpitu po raz pierwszy miał wejść gen. Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych. Nie wiemy, czy z własnej woli, czy też wysłany do pilotów, którzy już wiedzieli, że pogoda w Smoleńsku jest fatalna. Zgodnie z procedurą piloci musieli powiadomić o mgle dysponenta lotu, czyli Kancelarię Prezydenta. [...] Czy Protasiuk mógł się bać nieprzyjemności, gdyby w Smoleńsku nie wylądował? W 2008 r. był drugim pilotem, gdy prezydent Kaczyński w trakcie wojny gruzińsko-rosyjskiej nakazał jego koledze lecieć wprost do Tbilisi, a nie – jak planowano – do Gandży w Azerbejdżanie”.

http://niezalezna.pl/13968-michnik-chwali-raport-millera

30 lipca 2011

Jarosław Kaczyński, opisując kiedyś zachowanie Michnika, podkreślał jego niebywałą skłonność do kłamstwa, to, że potrafi łgać w żywe oczy, dosłownie iść w zaparte. Trzeba przyznać, że szczyt łgarstwa osiąga Michnik już przy najnowszych opisach rodowodu swojej rodziny, kiedy na przykład stara się maksymalnie wybielić postać swego ojca Ozjasza Szechtera, członka Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Pisze o nim, że czuł się on jak “absolutnie polski Polak” (“Między panem a plebanem”, Kraków 1995, s. 50). Nie wyjaśnia tylko nigdzie, czego ten “absolutnie polski Polak” szukał w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i jak zawędrował na sam jej wierzchołek z tą swą rzekomą “dumą z polskiej tożsamości” (tamże, s. 50).

Załgany rodowód Adama Michnika »

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters