Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa

Publikacja w serwisie: 01 August 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 45 ustaw w niecałe 2 miesiące – Dla każdego coś dobrego » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Koniec śledztwa ws. BOR » Niewygodne śledztwa » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Remont w trakcie śledztwa » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » KOMISJA EUROPEJSKA ZAJMIE SIĘ BADANIEM ŚLEDZTWA? » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Rozmontowanie każdego z elementów wraku Tu-154 podczas jego przenoszenia na lotnisko w Smoleńsku odbywało się w porozumieniu ze stroną polską. Tak twierdzi w rozmowie z “Polską The Times” ppłk Robert Benedict, członek komisji Jerzego Millera.

Benedict zapewnił, że “za każdym razem uważano, by nie uszkodzić części istotnych dla badania przyczyny katastrofy”.

Jeśli chodzi o sposób przenoszenia części samolotu – to też jest określone postępowanie. Po prostu niektóre szczątki są za duże, by można je było jednorazowo podnieść. Za każdym razem jednak, kiedy pojawiała się konieczność rozmontowania danego elementu samolotu, odbywało się to w porozumieniu ze stroną polską – mówił.

W ten sposób odniósł się do zarzutów PiS, że przenoszenie wraku, rozrywanie niektórych jego części to dowód manipulacji strony rosyjskiej. Jeśli mam odnieść się do przykładu tego żołnierza, który zbił jedną z szyb, to był to wandalizm. Czy jednak wpłynęło to na przebieg badania? Nie – zapewnił Benedict.

Wojskowy powiedział, że jest zadowolony z efektów pracy komisji Millera. Uważam, że wykonaliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy, pracę, która szczegółowo i precyzyjnie określiła wszystkie elementy tej katastrofy – ocenił.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-wrak-tu-154-przenoszono-w-porozumieniu-z-polakami,nId,352467

1 sierpnia 2011

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • e2rd :

  Ciekaw jestem czy również w porozumieniu ze stroną polską pozostawiono wrak na płycie lotniska aby niszczał bez przykrycia przez pół roku.

  No i oczywiście skoro “demontaż i transport” odbywał się za porozumieniem stron to oznacza że strona polska dysponuje pełną dokumentacją fotograficzną wszystkich części przed ich “demontażem”.

  Zapewne sporządzono także protokół wykonywanych prac, zinwentaryzowano wszystkie wywożone części …

  Wrak jest dowodem również i w polskim śledztwie

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters