Ciekaw jestem czy również w porozumieniu ze stroną …

Publikacja w serwisie: 25 February 2018
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 45 ustaw w niecałe 2 miesiące – Dla każdego coś dobrego » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Niewygodne śledztwa » Koniec śledztwa ws. BOR » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Remont w trakcie śledztwa » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » Poważne braki w dokumentach ze śledztwa smoleńskiego » “Kilka hipotez”? – efekt śledztwa ws. katastrofy Tu-154 » KOMISJA EUROPEJSKA ZAJMIE SIĘ BADANIEM ŚLEDZTWA? » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » Żaden z prokuratorów cywilnych nie nadzoruje już śledztwa smoleńskiego » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Pasionek złoży odwołanie ws. odsunięcia go od śledztwa smoleńskiego » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » KOMUNIKAT PROKURATURY ZE SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA – wersja tvn24 » Ofensywa w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Podsumowanie uzasadnienia decyzji o umorzeniu cywilnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » Siergiej Ławrow chwali służby swojego kraju za skandaliczne niedopatrzenia w prowadzeniu śledztwa » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

To jest komentarz do artykułu:

Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa

napisany przez: e2rd.

Ciekaw jestem czy również w porozumieniu ze stroną polską pozostawiono wrak na płycie lotniska aby niszczał bez przykrycia przez pół roku.

No i oczywiście skoro “demontaż i transport” odbywał się za porozumieniem stron to oznacza że strona polska dysponuje pełną dokumentacją fotograficzną wszystkich części przed ich “demontażem”.

Zapewne sporządzono także protokół wykonywanych prac, zinwentaryzowano wszystkie wywożone części …

Wrak jest dowodem również i w polskim śledztwie

Ostatnio komentowane przez: e2rd

 • Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce
  Idąc dalej tym tropem

  Zamiast BORowi ochronę rządu można powierzyć FSB albo przynajmniej jakieś prywatnej agencji ochrony.

  F16 mogą być pilotowane przez pilotów outsourcerów z prywatnej firmy.
  Jeżeli piloci z zagranicy będą tańsi ? Czemu nie.

  Można również wyleasingować sprzęt bojowy np czołgi wraz z załogami.

  Słowem sprywatyzować armię.

  Czemu nie sprywatyzować rządu RP ? Można w drodze konkursu i przetargu zatrudnić ministrów z innych krajów ! Rząd będzie czymś na kształt rady nadzorczej połączonej z zarządem.

  Emisja pieniądza ? Po co ?! można oprzeć się na innej walucie np na dolarze amerykańskim lub franku szwajcarskim – do wyboru. Zniknie problem spreadów i premier (czyli prezes zarządu) zapunktuje u wyborców.

  MSWiA można przekształcić w agencję ochrony. Zamiast policji prywatna armia ochroniarzy zapewni porządek na ulicach. Płatne ryczałtowo od interwencji.

  Rolę urzędów skarbowych mogą przejąć prywatne firmy windykacyjne.

  Sądownictwo ? Który kraj ma zbliżony system prawny do naszego ? Może taniej wyjdzie wysyłać podsądnych za granicę

 • O JEDEN MOST ZA DALEKO
  Co do Andrzeja Leppera polecam dwa filmy:

  wywiad Sakiewicza o rozmowie z Lepperem:

  oraz wystąpienie Leppera:

  Najciekawszy moment od 4 minuty. Lepper oskarża polityków PO. W tle pojawiają się nazwiska sponsorów PO znane z … afery hazardowej !

 • MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej
  MAK skłamał twierdząc że podejście odbywało się w oparciu o AIP czyli zbiór informacji aeronawigacyjnych Rosji. Lotniska Smoleńsk Północny nie ma w zbiorze AIP jako że jest ono lotniskiem wojskowym !

  Karty lotniska jakie otrzymali piloci z zasobów ambasady nie są kartami ze zbioru AIP ! Polscy piloci nie musieliby o nie prosić gdyż zbiór AIP jest ogólne dostępny.

  Zasady AIP określają także procedury awaryjne dla lotnisk wojskowych – np lądowanie samolotu cywilnego w sytuacji awaryjnej. Tutaj mieliśmy zaplanowane lądowanie.

  Lot wg (procedur cywilnych) skończył się wraz z minięciem punktu ASKIL, za nim samolot przejęli kontrolerzy wojskowi, którzy nie znali angielskiego, cywilnych procedur itp.

  To prymitywne kłamstwo MAK ma na celu podkreślanie że lot nie był wojskowy.

 • “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów
  Prokuratura kpi nie tylko z faktów ale i ze zdrowego rozsądku. Dlaczego uznając fakt zatrzymania zapisu rejestratora 15m nad poziomem lotniska prokuratura stwierdza jednocześnie że nie miało to znaczenia gdyż było już za późno na uratowanie samolotu ?!

  A co jeżeli zanik zasilania nie był przyczyną a skutkiem lub efektem ubocznym wcześniejszego procesu który spowodował katastrofę ?

  Możliwy jest np scenariusz zaniku zasilania będący efektem utraty obrotów przez środkowy silnik napędzający agregat. Piloci włączają silniki na moc startową a samolot opada dalej. Środkowy silnik zaczyna tracić obroty.. Spada napięcie w systemie zasilania. Silnik rozsypuje się tuż nad ziemią a śledczy stwierdzają że to efekt urwania części lewego skrzydła.

  Czy bez dotykania się do wraka Prokuratura może wykluczyć np. awarię ?

  Czy zapisy rejestratora QAR rzekomo odczytywalnego tylko w Polsce (wiemy że Rosjanie mają identyczne skrzynki w swoich samolotach a MAK nie potrzebował pomocy polskiego producenta do ich odczytu) mają status niepodważalnego dowodu ?

 • Newsweek: Przycisk “uchod” nie zadziałał, bo nie został aktywowany
  ERRATA:
  Na załączonym filmie widać jednak aktywację uchoda ale i widać co było wiadomo od dawna że ILS nie jest potrzebny od zadziałania procedury odejścia.

  Zatem aktywacja uchoda nie wymaga ILS-u. To że piloci nie znali tej procedury z drugiej strony korzystając z przycisków glis i zachod bo nimi aktywuje się podejście wg ILS (na pewno glisem) zakrawa na kpinię.

  No i jeszcze raz warto powtórzyć że niemożliwe aby na kilkaset lądowań w różnych warunkach pilot ani razu nie użył uchoda.

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • e2rd :

  Ciekaw jestem czy również w porozumieniu ze stroną polską pozostawiono wrak na płycie lotniska aby niszczał bez przykrycia przez pół roku.

  No i oczywiście skoro “demontaż i transport” odbywał się za porozumieniem stron to oznacza że strona polska dysponuje pełną dokumentacją fotograficzną wszystkich części przed ich “demontażem”.

  Zapewne sporządzono także protokół wykonywanych prac, zinwentaryzowano wszystkie wywożone części …

  Wrak jest dowodem również i w polskim śledztwie

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 13 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters