Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja

Publikacja w serwisie: 04 August 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Likwidacja 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego to decyzja polityczna, obliczona na efekt wyborczy » CO MÓWIŁ EDMUND KLICH » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » płk Edmund Klich wydał książkę o badaniu katastrof » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » “JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO” – ROZBRAJAJĄCO SZCZERY EDMUND KLICH » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » Chi in veritá rappresenta Edmund Klich? » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » Edmund Klich – Rosjanie ukrywają bardzo ważne dane? “Taśma się zacięła” » Piątka pilotów odejdzie z 36. Pułku Specjalnego » MAK dostał koncesję na “słuszną interpretację” » Skandaliczna decyzja » Obecność prezydenta decyzją rodzin » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » Klich pojedzie do Brukseli? » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Klich traci grunt pod nogami » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Klich sam wchodził do kokpitu » Petelicki and Szeremietiew on Klich » KLICH O NACISKACH NA KONTROLERÓW » Klich obwinia pilotów » Klich szuka immunitetu » Klich czeka na kolejną katastrofę » „Początkowo Klich »rżnął głupa«” » Minister Klich traci generałów » Polecenie lądowania w Tbilisi wydał Klich » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Bogdan Klich mataczy w sprawie generała Błasika » Odkryto ze Klich byl na liscie pasazerów samolotu: nie polecial. » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Le 121 vittime del Ministro Della Difesa di Bogdan Klich » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » KOLEJNY AWANS: BOGDAN KLICH WYSTARTUJE W WYBORACH Z LISTY PO » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Nawet politycy Platformy Obywatelskiej prywatnie przyznają, że Bogdan Klich to nieudolny minister » Tusk zaorał specpułk » DEWASTACJA TRWA – 36. pułk specjalny został zlikwidowany » Premier: Loty VIP-ów wyłącznie w formule cywilnej » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Jest to słuszna decyzja. W 36. pułku w zasadzie nie było już czym latać. Zlecenie cywilnym przewoźnikom obsługi lotów dla najważniejszych osób w państwie przyczyni się na pewno do ograniczenia kosztów” – mówi Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Minister obrony Tomasz Siemoniak podjął decyzję o likwidacji 36. specpułku.

“Także z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to dobre rozwiązanie. Procedury cywilne nie będą tak nagminnie łamane jak w 36. pułku, gdzie otrzymywało się zadanie i po prostu trzeba było je za wszelką cenę wykonać” – dodał Klich.

“Szkoda tylko wielu ludzi z 36. pułku, którzy teraz będą musieli przejść do innych jednostek. Jednak dla nich nie można było utrzymywać tego pułku.” – podkreślił było polski akredytowany przy MAK.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-edmund-klich-likwidacja-36-pulku-to-sluszna-decyzja,nId,353124

4 sierpnia 2011

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters