Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli

Publikacja w serwisie: 04 August 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tylko ból rodzin nie był na pokaz – świat usłyszy tylko to, co powinien. » W wojsku toleruje się podejmowanie zbyt dużego ryzyka, a procedury nie są stosowane » Rosjanie nie chcieli świadków » “To współpracownicy Prezydenta nie chcieli Powązek” » Chcieli zamknąć lotnisko w Smoleńsku, ale bali się skandalu » Nie chcieli dać, teraz mówią, że jej nie ma – Rosjanom „wcięło” taśmę z Siewiernego? » Jeśli to nie był zamach, to co? » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Jeśli film jest spreparowany – już dawno mogliby to podać do publicznej wiadomości » “Jeśli naród pogodzi się z tym, że można zabijać mu prezydenta, to nie ma co mówić o własnym państwie, to już jest koniec.” » Tylko imperium » MAK usunął tylko fragmenty » Z Rosjanami tylko na piśmie » Akta będą, ale w Moskwie » Będą kolejne ekshumacje » PSL: Będą nowe krzyże » Udokumentowali identyfikację tylko 76 ofiar » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Prognoza z Siewiernego tylko na telefon » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » Grzegorz Jasiński – Tak tylko pytam » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Zaginął nie tylko laptop Aleksandra Szczygły » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Piloci: Minister bredzi » Piloci nie mogą się bronić » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » Miller jak Anodina: winni piloci » Piloci: Nie chcemy służyć pod Majewskim » “Nie było presji, by piloci lądowali” » Piloci wściekli na rosyjski raport » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Wątpliwości, na które zwracają uwagę piloci: » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Czy piloci wiedzieli, że się rozbiją? (trzecia czarna skrzynka) » Polscy piloci znów mogą latać tupolewem » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Na spotkanie z Obamą zaproszono tylko tych, którzy nie zadają kłopotliwych pytań » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » Belgijska prasa: Niewyszkoleni piloci byli przyczyną katastrofy » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Posypały się dymisje ponad rok po katastrofie w Smoleńsku. Po likwidacji 36. specjalnego pułku lotnictwa, wożącego do tej pory najważniejsze osoby w państwie, dziennikarka RMF FM Agnieszka Burzyńska dopytywała o los odwołanych pilotów i samolotów, którymi latali.

Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli. Znajdzie się dla nich służba w innych jednostkach. Piloci i fachowy personel jak najbardziej są potrzebni w siłach powietrznych – uzasadnia Tomasz Siemoniak.

Bardzo skomplikowana jest sprawa tupolewa i jaków, bo maszyny są po remontach, w które włożono sporo pieniędzy. Odpowiedni ludzie będą pewnie podejmowali próby sprzedania maszyn – uważa Donald Tusk. Dodaje jednak, że nie wie, czy znajdzie się kupiec na 40-letnie jaki i tupolewa.

Teraz organizowaniem lotów zajmie się Kancelaria Premiera wspólnie z narodowym przewoźnikiem. Choć nie ma jasnej odpowiedzi, co dalej z przetargiem na nowe samoloty, to jednak szef rządu zachwalający tańszą opcję dzierżawy i likwidacja pułku utwierdza w przekonaniu, że owego przetargu raczej nie będzie.

Ma być za to zakup nowoczesnego śmigłowca do podróżowania vipów po Polsce. Na pytanie, czym politycy teraz będą latali na zagraniczne lotniska, gdzie cywile lądować nie mogą, odpowiedź brzmiała: “Będziemy to organizować”.

Agnieszka Burzyńska

RMF FM
http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-odwolani-piloci-moga-pozostac-w-wojsku-nie-wiadomo-co-z,nId,353129
4 sierpnia 2011
Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters