Premier: Loty VIP-ów wyłącznie w formule cywilnej

Publikacja w serwisie: 04 August 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Niskie loty “Gazety Wyborczej” » W Siłach Powietrznych do CASY jest nadal wyłącznie angielska instrukcja. I nikt z tego nie robi problemu » Premier pod specjalnym nadzorem » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Premier zapędzony w kozi róg » Co ukrywa premier Tusk? » Premier Tusk oszukuje Polaków » Graś: Premier nigdy nie kłamie » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Premier Donald Tusk marszczy brew » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Premier blokuje publikację stenogramów? » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Premier Korei Płd. odwołał przylot do Krakowa » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Tusk zaorał specpułk » DEWASTACJA TRWA – 36. pułk specjalny został zlikwidowany » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Przewozy najważniejszych osób w państwie z użyciem samolotów będą wykonywane już wyłącznie w formule cywilnej we współpracy z PLL LOT – zapowiedział premier Donald Tusk. Na konferencji prasowej w MON premier wraz z nowym ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem poinformowali o rozformowaniu 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Dla najważniejszych osób w państwie usługi lotnicze w 36. pułku po katastrofie smoleńskiej ograniczyły się do kilku lotów samolotu Tu-154M, tego ocalałego. Jaki nie są praktycznie używane, ich czas dobiega końca też ze względów technicznych. Obsługa samolotowa ze strony 36. pułku i tak by dobiegała końca – powiedział premier.

Jego zdaniem decyzja nowego szefa MON o likwidacji specpułku “po prostu przyśpiesza coś, co było nieuchronne”. Tusk powiedział też, że w przyszłości przewozy śmigłowcami najważniejszych osób w państwie będą realizowane prawdopodobnie przez wydzieloną eskadrę w Siłach Powietrznych.

Według premiera, cywilna formuła lotów jest od wielu miesięcy “sensownie stosowana”. Latem 2010 roku MON wyczarterował od PLL LOT dwie maszyny Embraer 175 – za 25 mln zł rocznie na maksymalnie cztery lata. Zdaniem Tuska gwarantuje to “od początku do końca w pełni cywilną, a więc niezwykle restrykcyjną procedurę”.

Tutaj jedyną zmianą będzie to, że loty z użyciem samolotów będą wykonywane już wyłącznie w formule cywilnej we współpracy z narodowym przewoźnikiem – podkreślił Tusk. Dodał, że być może w przyszłości ta flota będzie większa. Zastrzegł jednocześnie, że korzystanie z dwóch samolotów należących do PLL LOT w dużej mierze wyczerpuje potrzeby państwa. Zapowiedział też dalsze korzystanie z rejsowych połączeń.

Premier nawiązał do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego wypowiedzianych, gdy Siemoniak odbierał akt powołania na ministra obrony. Prezydent zalecał wówczas umiarkowanie i mówił, by nie robić zbędnych rewolucji w siłach zbrojnych. Wydaje się, że te pierwsze decyzje pokazują, że minister Siemoniak z pełną akceptacją trafnie rozróżnia, co jest zbędą rewolucją, a co jest twardą i potrzebną decyzją. Likwidacja 36. pułku wydaje się jedną z takich decyzji – ocenił premier.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-premier-loty-vip-ow-wylacznie-w-formule-cywilnej,nId,353121

4 sierpnia 2011

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters