Polska “walczy” o kasetę, na której rzekomo nie nagrał się zapis z radiolokatora

Publikacja w serwisie: 05 August 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jerzy Miller walczy z popiersiami prezydentów » Co to za umowa, której w praktyce nie ma? » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Krzyk cierpienia. Zapis czarnej skrzynki » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » Zapis rozmowy między pilotami Ił-76 a kontrolerami lotów » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » MAK opublikował pełny zapis wszystkich rozmów wieży z załogą TU-154 » Aleksiej Morozow – MAK OPUBLIKUJE PEŁNY ZAPIS ROZMÓW KONTROLERÓW » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » AWACS nad Polską » Prokuratura Polska czy Kolonialna? » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Legalne szpiegostwo nad Polską » Świat solidarny z Polską » Polska eksporterem gazu » Stronę polską pozbawiono dowodów » Polska przekazała uwagi do raportu MAK » Ruskaja maszyna i polska wiarołomność » Koniec spektaklu “Pojednanie z Polską” » Polsko-polska wojna o pomniki » Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski » Polska oddała hołd tragicznie zmarłym » Polska żegna ofiary katastrofy pod Smoleńskiem » Entomologia polityczna – pluskwy a sprawa polska » Polska delegacja ocenia jakość remontu Tu-154 » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Nad Polską mogą latać samoloty rejsowe » Petelicki: Polska armia nie zdaje egzaminu » USA: polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Cała Polska dziś się wstydzi – Stanisław Michalkiewicz » Polska to “niewielki element w nowej mozaice Kremla”… » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » Ekspert: Polska wciąż ma możliwość skorzystać z pomocy ICAO » USA: pomimo niewyobrażalnych strat, Polska podąży ku lepszej przyszłości » Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej (grani.ru) [wersja polska] » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Gaz łupkowy – za koncesję Bułgaria dostanie 300 razy więcej niż Polska » “Komsomolskaja Prawda”: Polska z przyzwyczajenia zwala winę na Rosję » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Polska ośrodkiem rozwoju wydobycia gazu łupkowego dla całej Europy?! » Polską komisję bardzo interesuje to, co działo się z tupolewem na wysokości poniżej 100 metrów » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Wojciech Materski: Trudne sprawy między Polską a Rosją wciąż pozostają » ROSYJSCY ŚWIADKOWIE O OSTATNICH SEKUNDACH LOTU TU-154 [Anita Gargas, "Gazeta Polska"] » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Przestrzeń lotnicza nad Polską zamknięta, ale głowy państw mogą dolecieć na pogrzeb » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Od roku polska prokuratura domaga się od rosyjskiej kasety, na której rzekomo nie nagrał się zapis z rosyjskiego radiolokatora. Piątego sierpnia 2010 roku wysłano wniosek w tej sprawie. Problem w tym, że Rosjanie do tej pory nie udzielili żadnej odpowiedzi.

Polska prokuratura poprosiła o przekazanie całości sprzętu, a także dokumentów z wieży w Smoleńsku. Wśród urządzeń mają być – feralna podobno pusta kaseta i magnetowid, który – jak utrzymują Rosjanie – nic nie nagrał.

Polska prokuratura nie poprosiła jednak o dokumentację, która byłaby dowodem na to, że kable w magnetowidzie były zepsute – ustaliła dziennikarka RMF FM Agnieszka Witkowicz.

Rosjanie twierdzą, że to właśnie powód, dla którego nic się nie nagrało. Sprawa jest o tyle dziwna, że sprzęt rejestrujący pracę radiolokatora, został w wieży w Smoleńsku zainstalowany ledwie kilka dni przed katastrofą. Był to wymóg przed lądowaniem Władimira Putina 7 kwietnia.

I rzekomo – jak twierdzą Rosjanie – to właśnie ten nowy sprzęt zawiódł trzy dni później, akurat w chwili katastrofy.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polska-walczy-o-kasete-na-ktorej-rzekomo-nie-nagral-sie,nId,353262

5 sierpnia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters