Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek”

Publikacja w serwisie: 29 December 2011
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Bez czarnych skrzynek nie wyjaśnimy tej katastrofy » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Trzeba skopiować nagrania z czarnych skrzynek » Ekspertyza oryginałów tzw. czarnych skrzynek jest konieczna » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Skandaliczne słowa Tuska » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Oświadczenie ABW i nowe wątpliwości » Smoleńsk – nowe fakty » PSL: Będą nowe krzyże » Nowe filmy i materiały ws. TU-154 » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J. Sehna z Krakowa odczytali kilkadziesiąt kolejnych słów z czarnych skrzynek Tu-154M.

Prokuratura wojskowa otrzymała w środę ekspertyzę biegłych w sprawie „czarnych skrzynek” Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Nie ujawniono, co jest w opinii.

- To dokument zawierający kilkaset stron; trwa obecnie jego analiza – powiedział rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

Według rzecznika NPW o wnioskach biegłych będzie można mówić najwcześniej za kilka dni. Prokurator podkreślił, że jest to jeden z istotnych dowodów w trwającym w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem może on mieć wpływ na „ukierunkowanie postępowania”.

Jak wynika  z ustaleń RMF FM, biegłym udało się odczytać kolejnych kilkadziesiąt słów z „czarnych skrzynek” oraz przypisać prawie wszystkie wypowiedzi konkretnym osobom przebywającym w kokpicie samolotu. Ponadto eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J Sehna w Krakowie przygotowali opisy dźwięków, które zostały zarejestrowane w trakcie lotu.

http://niezalezna.pl/20963-odczytano-nowe-slowa-z-%E2%80%9Eczarnych-skrzynek%E2%80%9D

28 grudnia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters