Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo

Publikacja w serwisie: 20 January 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Macierewicz o kopiach stenogramów » Macierewicz: To była zbrodnia » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Tu 154M został rozerwany » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Macierewicz pyta o podstawy awansu gen. BOR » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Załoga samolotu Tu-154M » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Tu-154M Landing Procedure » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Ekspertyza biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych nie tylko kwestionuje obecność gen. Andrzeja Błasika w kokpicie, ale także wykazuje, że TU-154M nie uderzył w drzewo – dowodzi Antoni Macierewicz (PiS) i podkreśla, że „dźwięku uderzenia w drzewo w ogóle nie odczytano”.

Macierewicz podczas konferencji w Sejmie przytoczył odczyty przebiegu wydarzeń w kokpicie tuż przed katastrofą zawarte w raporcie MAK, raporcie komisji Jerzego Millera i analizie Instytutu Ekspertyz Sądowych.

W raporcie MAK – jak wynika z prezentacji, którą przedstawił – od godz. 8:40:59 do 8:41:04 widnieje zapis mówiący o „odgłosie zderzenia z drzewami”. W raporcie Millera jest mowa o „odgłosie przypominającym stuknięcie” i „zmianie akustyki”. A w analizie Instytutu Sehna od godz. 08:41:01 do końca nagrania jest mowa o „odgłosach przemieszczających się przedmiotów”.

- Dźwięk odgłosu przemieszczających się przedmiotów, który zaczyna się przed momentem przypisywanym dotychczas uderzeniu w drzewo, trwa już do końca tej tragedii, a uderzenia w drzewo w ogóle nie ma. W odczytach Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna nie ma w ogóle dźwięku, który by został określony jako uderzenie w drzewo. Cała konstrukcja propagandowo-polityczna mówiąca o uderzeniu w drzewo, opierająca się na wcześniejszym odczycie, została pogrzebana. Jest zupełnie inny dźwięk niż ten, który był dotychczas przypisywany drzewu, mianowicie odgłos przemieszczających się przedmiotów. Ten dźwięk trwa blisko 6 sek. do końca tragedii – mówił Macierewicz.

Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej powiedział, że swoją prezentację dedykuje premierowi Donaldowi Tuskowi.

Tusk zapowiedział, że decyzję w sprawie ewentualnego wznowienia prac komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej, podejmie w piątek po spotkaniu z członkami tej komisji. Premier nie widzi jednak na razie podstaw do ich wznowienia.

Macierewicz powiedział też, że wypowiedzi Millera w mediach wskazują, że komisja, której przewodniczył, twierdzi, że gen. Błasik był w kokpicie – jedynie na podstawie ustaleń MAK mówiących o tym, że ciało generała zostało znalezione w sektorze nr 1.

- Decyzja umieszczenia słów w ustach pana Błasika nie była decyzją żadnego eksperta, nie była wynikiem badania przez żadną pracownię, laboratorium. Była samowolną decyzją komisji - mówił Macierewicz.

Zaznaczył, że w sektorze nr 1 znalazły się także części samolotu np. ze śródpłacia, a nie tylko z przedniej części maszyny.

- Żaden polski prokurator nie oglądał na miejscu tragedii ciała pana generała Błasika. Niech generał Parulski pokaże tego prokuratora, który tam na miejscu w sektorze nr 1 identyfikował ciało gen. Błasika - podkreślał polityk PiS.

W poniedziałek zaprezentowano opinię biegłych z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, zawierającą odczyt czarnej skrzynki TU-154M. Nowe odczyty stenogramów nie zawierają słów przypisanych dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzejowi Błasikowi. Słowa przypisywane mu w dwóch poprzednich zapisach rozmów w kabinie wypowiadają – według nowych ustaleń – członkowie załogi lub niezidentyfikowani rozmówcy.

http://niezalezna.pl/22057-macierewicz-tu-154m-nie-uderzyl-w-drzewo

19 stycznia 2011

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters