Olejnik ekspertem lotnictwa

Publikacja w serwisie: 28 May 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Monika Olejnik w swoim programie w Radiu Zet zarzuciła prof. Wiesławowi Biniendzie kłamstwo. Tymczasem to dziennikarka mija się z prawdą, o czym jednoznacznie świadczą fakty.

„Prof. Binienda mówi, że nie zostały przeprowadzone badania wykluczające zamach, bo nie sprawdzono bębenków uszu ofiar, itd. Prokurator mówił, że to wszystko było sprawdzane. Profesor mówił, że nie było badań chemicznych. Tymczasem były przeprowadzone badania chemiczne. Mówi, że brzozy nie było” – stwierdziła Olejnik w Radiu Zet.

„Przeczytałam gdzieś, że prof. Binienda zamierza zbierać pieniądze wśród Polonii na Tu-154M. Nie wie, że minister obrony zapowiedział, że Tu-154M (o numerze bocznym 102 – przyp. red.) nie będzie sprzedawany” – dodała. W rzeczywistości było zupełnie inaczej, niż to przedstawia redaktor Olejnik.

Prof. Binienda na jednym ze spotkań powiedział tylko, że gdyby polski rząd chciał sprzedać Tu-154M nr 102, to może warto przeprowadzić zbiórkę i odkupić go od polskich władz. Nigdzie nie padło wezwanie do zbierania pieniędzy na ten cel.

Nie jest prawdą, że zostały przeprowadzone badania bębenków usznych ofiar katastrofy. Wręcz przeciwnie, takich badań nie było, co potwierdza m.in. Magdalena Merta, wdowa po zmarłym w katastrofie Tomaszu Mercie.
– Z całą pewnością nie wykonano u mojego męża takich badań – mówi „Codziennej” Magdalena Merta.

Nie było w Polsce badań, które wykluczyłyby zamach na pokładzie Tu-154M. Polskiej prokuraturze wystarczyło badanie Zakładu Ekspertyz Kryminalistycznych Departamentu Spraw Wewnętrznych Obwodu Smoleńskiego. Polska prokuratura nawet nie wie, na ile szczątków rozpadł się samolot.

W Polsce przeprowadzono jedynie badania kilku małych fragmentów wraku tupolewa przywiezionych ze Smoleńska przez postronne osoby. Tymczasem wiarygodne badania, mogące wykluczyć wersję zamachu, jak zaznaczają naukowcy, powinny być przeprowadzone na wszystkich częściach wraku.

Nie przeprowadzono kompleksowych badań wraku Tu-154M – jesienią ub.r. eksperci pracujący na zlecenie polskiej prokuratury jedynie sfotografowali wrak i elementy szczątków samolotu. Z kolei eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, pracujący w Rosji, nie mieli możliwości przebadania wraku, o czym napisali w liście protestacyjnym do ministra transportu.

Nie przeprowadzono badań chemicznych wraku – zbadano jedynie dziewięć małych fragmentów ubrań ofiar katastrofy.

Monika Olejnik nie chciała odpowiedzieć na nasze pytania - odesłała nas do wywiadu z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem w „GW” i się rozłączyła.

http://niezalezna.pl/29047-olejnik-ekspertem-lotnictwa

28 maja 2012

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters