BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska?

Publikacja w serwisie: 29 May 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rząd fałszował śledztwo » Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła dokumentację lotniczą byłych pilotów specpułku » Zespół biegłych zbada karty podejścia na Siewiernyj, dokumentację fotograficzną lotniska i wyniki analiz rejestratora ATM » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » W hołdzie ofiarom katastrofy – BOR na motocyklach do Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska odpowiedzialność. » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » Tragedia smoleńska pół roku później » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeden z byłych zastępców szefa BOR zeznał, że miesiąc po tragedii kierownictwo biura kazało uzupełniać teczki wizyt smoleńskich o dokumenty, których wcześniej tam nie było. Sprawą zajęła się prokuratura.

W śledztwie dotyczącym niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za przygotowanie wizyt w Smoleńsku pojawił się zupełnie nowy wątek.

Były zastępca szefa Biura Ochrony Rządu składając zeznania oświadczył, że „podczas imprezy zakrapianej alkoholem” od jednego z byłych pracowników BOR dowiedział się o fałszerstwach, których dopuściło się kierownictwo biura w związku z katastrofą smoleńską.

Z zeznań jednego z byłych zastępców szefa BOR wynika, że już w miesiąc po tragedii kazano uzupełnić teczki wizyt smoleńskich o brakujące dokumenty.

Nowy wątek w śledztwie bada obecnie prokuratura.

http://niezalezna.pl/29084-bor-falszowal-dokumentacje-ws-smolenska

29 maja 2012

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters