BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska?

Publikacja w serwisie: 29 May 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rząd fałszował śledztwo » Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła dokumentację lotniczą byłych pilotów specpułku » Zespół biegłych zbada karty podejścia na Siewiernyj, dokumentację fotograficzną lotniska i wyniki analiz rejestratora ATM » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » W hołdzie ofiarom katastrofy – BOR na motocyklach do Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » Smoleńska odpowiedzialność. » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Smoleńska droga podejścia » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » Tragedia smoleńska pół roku później » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Tajne zdjęcia satelitarne okolic Smoleńska » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeden z byłych zastępców szefa BOR zeznał, że miesiąc po tragedii kierownictwo biura kazało uzupełniać teczki wizyt smoleńskich o dokumenty, których wcześniej tam nie było. Sprawą zajęła się prokuratura.

W śledztwie dotyczącym niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za przygotowanie wizyt w Smoleńsku pojawił się zupełnie nowy wątek.

Były zastępca szefa Biura Ochrony Rządu składając zeznania oświadczył, że „podczas imprezy zakrapianej alkoholem” od jednego z byłych pracowników BOR dowiedział się o fałszerstwach, których dopuściło się kierownictwo biura w związku z katastrofą smoleńską.

Z zeznań jednego z byłych zastępców szefa BOR wynika, że już w miesiąc po tragedii kazano uzupełnić teczki wizyt smoleńskich o brakujące dokumenty.

Nowy wątek w śledztwie bada obecnie prokuratura.

http://niezalezna.pl/29084-bor-falszowal-dokumentacje-ws-smolenska

29 maja 2012

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters