Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska

Publikacja w serwisie: 23 June 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » “Bizantyjski orszak”? Komorowski kłamał w sprawie Smoleńska » Stany Zjednoczone deklarują gotowość każdej możliwej pomocy w sprawie Smoleńska » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Posłowie chcą komisji nadzwyczajnej w sprawie zatrzymanych dziennikarzy » TUSK POD SĄD » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Tusk chroni szefa BOR » Tusk zaorał specpułk » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Premier Tusk oszukuje Polaków » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Premier Donald Tusk marszczy brew » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Smoleńska odpowiedzialność. » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Sześć spotkań zwoływanych doraźnie. Brak protokołów oraz nagrań z posiedzeń. Żadnych grup roboczych. Decyzje podejmowane bez nadzoru. Tak wyglądała praca międzyresortowego zespołu do spraw koordynacji działań w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem.

Dla Polski lepiej znać prawdę i nie mieć wojny, niż nie znać prawdy i mieć wojnę – mówił w Sejmie 19 stycznia 2011 r. premier Donald Tusk, zdając przed parlamentem sprawozdanie z działań rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej. Chwilę później dodał: – Musimy wygrać prawdę i jednocześnie wygrać pokój.

Sprzeczność tych dwóch wypowiedzi doskonale obrazuje działania, które podjęto na najwyższych szczeblach władzy w obliczu narodowej tragedii.Działania rządu sprowadziły się bowiem poza powołaniem komisji pod przewodnictwem Jerzego Millera, której końcowy raport już wielokrotnie podważono, do utworzenia międzyresortowego zespołu do spraw koordynacji działań podejmowanych w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem.

O pracę zespołu mec. Stefan Hambura, pełnomocnik rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy, zapytał Janusza Walentynowicza, syna Anny Walentynowicz, legendy Solidarności, oraz Andrzeja Melaka, brata Stefana Melaka, działacza opozycji, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego.

– Odpowiedź, którą otrzymałem, pokazuje podejście rządu Donalda Tuska i samego premiera do sprawy tragedii narodowej, jaką była smoleńska katastrofa – mówi nam mec. Stefan Hambura. Zespół spotkał się jedynie sześć razy – cztery razy w kwietniu 2010 r., raz w październiku 2010 r. i po raz ostatni w styczniu 2011 r. Żadne z posiedzeń nie zostało zaprotokołowane ani nagrane.

– Uważam, że należy rozważyć, czy nie kwalifikuje się to do Trybunału Stanu. Tworzenie władzy dyskrecjonalnej, nieobjętej jakąkolwiek kontrolą to jest działanie przestępcze – mówi otwarcie Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską. Przypomina, że zarówno protokołowanie, jak i dokumentacja były obowiązkiem, a nie dobrą wolą.

– Prace zespołu nie ograniczały się do formalnych spotkań i były realizowane przez jego członków w ramach nadzoru sprawowanego nad podległymi urzędami i instytucjami – wyjaśnia Grzegorz Szymański, zastępca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Przyznaje również, że wiele decyzji „zapadało także poza forum Zespołu”. Nie odpowiedziano jednak na pytanie o wnioski zgłaszane podczas posiedzeń przez członków zespołu.

W skład zespołu weszli: prezes Rady Ministrów Donald Tusk (przewodniczący), wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak (wiceprzewodniczący) oraz członkowie – minister obrony narodowej Bogdan Klich, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, członek Rady Ministrów Michał Boni oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski.

Jak ustaliła „Codzienna”, przedstawiciele służb, czyli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy Służby Wywiadu Wojskowego, nie brali udziału w spotkaniach. Nie odpowiedziano na pytanie, kto zatem i w jakim zakresie sprawował nadzór nad działaniem ABW, AW, SKW i SW po katastrofie smoleńskiej.

Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, która nadzoruje śledztwo katastrofy, na nasze pytania o udział prokuratorów w pracach zespołu odpowiedział wymijająco: – 11 kwietnia 2010 r. nikt z prokuratury nie uczestniczył w spotkaniu, gdyż prokuratorzy byli wówczas w Smoleńsku – stwierdził jedynie kpt. Marcin Maksjan, rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

http://niezalezna.pl/30261-tusk-pozorowal-dzialanie-w-sprawie-smolenska

23 czerwca 2012

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters