“Taka osoba absolutnie nie powinna brać udziału w tym pozorowanym i manipulowanym śledztwie”

Publikacja w serwisie: 30 June 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jaki kandydat, taka kampania » Minister odsłuchał nagrania, bo dostał taką propozycję » WSI w śledztwie smoleńskim » FSB TRZYMA ŁAPĘ NA ŚLEDZTWIE » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » „Krzyż pod Pałacem powinna zastąpić tablica” » Czwarta osoba na “Korsarzu” » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Atak w biurze PiS: Nie żyje co najmniej jedna osoba » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Ponad 360 świadków przesłuchanych w śledztwie smoleńskim » W śledztwie smoleńskim są luki. Napotkaliśmy istotne przeszkody » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Sowieckie powiązania prokuratora » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » TVP1 – „Bronisław Wildstein przedstawia” – rodziny ofiar o śledztwie; prof. Andriej Iłłarionow » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. » Będą kolejne ekshumacje » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Po naszej publikacji na temat powiązań rodzinnych Jarosława Seja z prokuratorem Naczelnej Prokuratury Wojskowej PRL szkolonym przez GRU rozpętała się burza.

Taka osoba absolutnie nie powinna brać udziału w tym pozorowanym i manipulowanym śledztwie, które jest prowadzone przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie – mówi nam Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, który zginął w smoleńskiej katastrofie.

We wczorajszej „Gazecie Polskiej Codziennie” ujawniliśmy informacje z zachowanych w Instytucie Pamięci Narodowej dokumentów służb specjalnych PRL dotyczących prokuratora płk. Jerzego Seja, ojca prokuratora Jarosława Seja. Jest w nich m.in. dokładnie opisany przebieg kariery zawodowej Jerzego Seja, a także sprawy prywatne dotyczące rodziny. Niezwykle ceniony przez przełożonych, był wielokrotnie nagradzany, m.in. za wybitne zasługi w umacnianiu obronności PRL. Wysokie nagrody pieniężne uzyskał w okresie stanu wojennego – jedna z nich dotyczyła rzetelnej i sumiennej służby. W tym czasie był rzecznikiem prasowym Naczelnej Prokuratury Wojskowej i jednocześnie sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej NPW. Tuż po zakończeniu stanu wojennego Jerzy Sej został oddelegowany do II Zarządu Sztabu Generalnego (poprzednika Wojskowych Służb Informacyjnych), w którym został I sekretarzem Komitetu Politycznego PZPR. W 1987 r. został skierowany na specjalistyczny kurs GRU (sowieckich służb specjalnych) organizowany przez Ministerstwo Obrony ZSRS. Po 1990 r. płk Jerzy Sej został radcą prawnym i współpracował z WSI. Jego nazwisko znalazło się w raporcie z weryfikacji WSI w spisie oficerów, którzy przeszli szkolenie GRU.

– Nie spodziewałem się, że kontaktami z Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej będzie zajmował się prokurator mający tego typu powiązania. W związku z publikacją „Gazety Polskiej Codziennie” nie wykluczam złożenia wniosku o wyłączeniu ze smoleńskiego śledztwa prok. Jarosława Seja – mówi nam mec. Stefan Hambura, pełnomocnik m.in. Janusza Walentynowicza, syna Anny Walentynowicz.

Z kolei Andrzej Melak uważa, że śledztwo prowadzone przez wojskową prokuraturę niczego nie wyjaśni.

– Od samego początku śledztwa jako pokrzywdzony zapoznaję się z tym, co zrobili prokuratorzy. Według mojej oceny są to działania pozorowane. Rozmowy z Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej są prowadzone na kolanach, z pozycji petenta. Dlatego tylko międzynarodowa komisja może ustalić, co naprawdę stało się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku – mówi nam Andrzej Melak.

Za pośrednictwem rzecznika prasowego Naczelnej Prokuratury Wojskowej wysłaliśmy pytania do prok. Jarosława Seja, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Potwierdzono nam jedynie fakt służby Jerzego Seja w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej PRL.

http://niezalezna.pl/30515-rodziny-chca-odsuniecia-prokuratora-seja

30 czerwca 2012

Oceń artykuł:
(1.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters