Co Tusk zezna w prokuraturze?

Publikacja w serwisie: 03 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tusk kłamał w prokuraturze » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Ekspertyza ws. Wassermanna już w prokuraturze » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej FR kontynuuje szopkę pojednania » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?! » TUSK POD SĄD » Tusk chroni szefa BOR » Tusk zaorał specpułk » Tusk straszy wojną » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Premier Donald Tusk marszczy brew » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk błądzi na osi czasu » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Kulisy planowanego spotkania Tusk-Putin w Katyniu » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Zawiadomienia dotyczące odpowiedzialności premiera Donalda Tuska i szefa MSZ Radosława Sikorskiego złoży w prokuraturze zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M. Chodzi o organizację lotów do Smoleńska w 2010 r.

Antoni Macierewicz potwierdza, że zawiadomienia do prokuratury będą także dotyczyć innych osób, m.in. b. szefa MON Bogdana Klicha, b. szefa MSWiA Jerzego Millera, szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, a także członków komisji Millera.

- Zespół Parlamentarny będzie kierował do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko kolejnym konkretnym osobom, które, według nas, popełniły przestępstwo w trakcie przygotowywania wizyty, w tym przeciwko prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi, panu Bogdanowi Klichowi, ministrowi Arabskiemu i panu Sikorskiemu. Te osoby na pewno będą objęte odrębnymi doniesieniami o popełnieniu przestępstwa – zapowiedział Antoni Macierewicz i wyraził nadzieję, że zawiadomienia zostaną przez prokuraturę „uczciwie zanalizowane i podjęte”.

W zeszłym tygodniu eksperci zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej udowodnili, że rządowy tupolew 10 kwietnia 2010 roku nie uderzył w brzozę, ale nad nią przeleciał. Tym samym podważyli, po raz kolejny zresztą, ustalenia członków rządowej komisji badającej tragedię tzw. komisji Millera.

- W związku z wprowadzeniem w błąd organów rządowych, rodzin ofiar katastrofy i opinii publicznej komisję, zamierzam skierować do organów ścigania zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wszystkich członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którzy własnoręcznie podpisali się pod fałszywymi wnioskami w raporcie – zapowiedział Antoni Macierewicz.

W przypadku zawiadomień ws. członków komisji Millera chodzi o przestępstwa z artykułów Kodeksu karnego:

art. 231 – niedopełnienie obowiązków;

art. 239 – wprowadzenie w błąd organów ścigania poprzez udostępnienie nieprawdziwych danych;

art. 271 – poświadczenie nieprawdy w dokumencie urzędowym.

Chcieliśmy poznać stanowisko członków komisji, ale okazało się, że zmienili zasady kontaktów z dziennikarzami. Chociaż dotychczas odpowiadali na pytania prasowe, teraz nie chcą rozmawiać z prasą.

- Wprowadziliśmy nowe zasady i kontaktujemy się z mediami wyłącznie za pośrednictwem rzecznika prasowego lub maila – powiedział nam jedynie inż. Piotr Lipiec z PKBWL. Nieosiągalny dla dziennikarzy jest także były przewodniczący komisji Jerzy Miller, obecnie wojewoda małopolski.

http://niezalezna.pl/30611-co-tusk-zezna-w-prokuraturze

3 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters