Kto chce blokować ekshumację Anny Walentynowicz?

Publikacja w serwisie: 03 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Ekshumacja Anny Walentynowicz z urzędu » Ekshumacja zwłok Anny Walentynowicz » Kto leży w grobie Anny Walentynowicz? » Sprawa próby otrucia Anny Walentynowicz zagrożona » Będą kolejne ekshumacje » Ekshumacje ofiar Tu-154M » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Anna Walentynowicz – sylwetka » Janusz Walentynowicz: Państwo mnie zdradziło » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » “Musimy się na nowo policzyć” – Anna Walentynowicz, 29.03.2008 » Krzyż smoleński trafił do kościoła św. Anny » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Pawlak chce być prezydentem » Moskwa nie chce już Klicha » Gazprom chce inwestować w gaz łupkowy » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Polska od dawna chce przesłuchać kontrolerów » Kwiatkowski chce “mapy drogowej” ws. przekazania wraku Tu-154 » Rząd chce ponownie przeszukać miejsce katastrofy » Były szef kontrwywiadu wojskowego chce „przeprowadzenia dowodu z kompletnych billingów z 10 i 11 kwietnia 2010 r.” » Rosja nie chce oddać nam broni oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w Smoleńsku » Małgorzata Wassermann chce, by prokuratura wyjaśniła, kto i kiedy włączył telefon jej ojca na terenie Rosji. » Sekcja potwierdzi wersję wybuchu? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jak informował wczoraj portal Niezależna.pl Janusz Walentynowicz i jego pełnomocnik, mecenas Stefan Hambura, złożyli w prokuraturze wniosek o przeprowadzenie ekshumacji zwłok śp. Anny Walentynowicz, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Informację potwierdził mecenas Hambura, który zapewnia, że decyzja o złożeniu wniosku zapadła po wizycie w prokuraturze i zapoznaniu się z zebranym dotychczas materiałem dowodowym. O szczegółach nie chciał jednak rozmawiać.

- Po zapoznaniu się z aktami logiczną konsekwencją wizyty w prokuraturze było złożenie wniosku o ekshumację – tłumaczy mec. Hambura w Rozmowie Niezależnej.

Gośćmi Doroty Kani w Rozmowie Niezależnej, poza mec. Hamburą byli: syn oraz wnuk Anny Walentynowicz, którzy nie kryli swojego oburzenia w związku z decyzjami, które zapadają w związku ze śledztwem smoleńskim.

- Jestem zbulwersowany tym co się dzieje. Takie dziwne rzeczy w naszym kraju mają miejsce, że trudno mi powiedzieć czy wniosek zostanie rozpatrzony. Oczywiście powinien być rozpatrzony jednakże obawiam się, że nie tyle co prawo, ale ludzie, którym może zależeć na tym, żeby pewne rzeczy nie wyszły na jaw, mogą to blokować – tłumaczy Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz.

Z kolei syn legendy „Solidarności” Janusz Walentynowicz uważa, że decyzja prokuratury o umorzeniu cywilnego wątku śledztwa smoleńskiego jest skandaliczna i stanowi kolejny dowód na bezkarność rządzących.

- Dla mnie jest to niebywały skandal. Po raz kolejny doświadczamy sytuacji, kiedy osoby naprawdę odpowiedzialne, unikają tej odpowiedzialności, a na swoje miejsce wystawiają „kozły ofiarne” i uważa się, że sprawa jest załatwiona – tłumaczył w rozmowie z Dorotą Kanią.

Kliknij i obejrzyj całą Rozmowę Niezależną:
http://vod.gazetapolska.pl/2007-rodzina-anny-walentynowicz-brakuje-nam-s…

3 lipca 2012

http://niezalezna.pl/30606-kto-chce-blokowac-ekshumacje-walentynowicz

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters