Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu

Publikacja w serwisie: 03 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Kłamstwo smoleńskie » Smoleńskie kłamstwo WSI » Jak spacyfikować rodziny smoleńskie » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Gigantyczne kłamstwo smoleńskie » Koalicja brnie w kłamstwo smoleńskie » Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo we mgle » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Rząd fałszował śledztwo » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Śledztwo na warunkach Moskwy » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Mecenas Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego, zaskarży do sądu postanowienie warszawskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. organizacji lotów do Smoleńska – dowiedział się portal Niezalezna.pl.

Wczoraj prokurator Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformowała, że umorzone zostało śledztwo dotyczące organizacji lotów z 7 i 10 kwietnia 2010 r. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji, a zwłaszcza jego uzasadnienie. Prokuratorzy potwierdzili bowiem, że doszło do uchybień, ale równocześnie nie dopatrzyli się popełnienia przez urzędników przestępstwa.

Z treścią uzasadnienia umorzenia zapoznał się już mecenas Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. I podjął decyzję o zaskarżeniu do sądu postanowienia prokuratury. Na pytanie portalu Niezależnej.pl, czy to jest możliwe, skoro prokurator Mazur twierdziła, że postanowienie jest prawomocne, mecenas Pszczółkowski stwierdził: „tym właśnie również powinien zająć się sąd”.

http://niezalezna.pl/30629-sledztwo-smolenskie-umorzenie-do-sadu

3 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters