Zeznania Tuska sprzeczne z faktami

Publikacja w serwisie: 08 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zeznania Arabskiego. Podwójna gra ekipy Tuska » Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane » Zeznania Sławomira Wiśniewskiego » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Branka smoleńskich rodzin na zeznania » STRACH TUSKA » Zeznania medialnego pułkownika » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Haniebne sugestie Tuska » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » Bierność czyni z Tuska wspólnika Anodiny » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Zaskakująco podobne zeznania rosyjskich świadków katastrofy » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » To nie Białoruś, to Polska Tuska » Empatia Premiera Tuska » Skandaliczne słowa Tuska » Pancerna limuzyna tylko dla Tuska » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne? » Drugi list Rogalskiego do Tuska ws. konwencji chicagowskiej » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Czy Rząd Tuska brał udział w zamachu pod Smoleńskiem? » Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał zapis skrzynki ATM » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » LIST OTWARTY – Do Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone skandalicznymi słowami Grasia i Tuska » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Rzeczywistość demaskuje błędy popełnione przez ekipę Donalda Tuska w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kancelaria Prezydenta nie miała w planie informować Kancelarii Premiera o wydarzeniach z udziałem prezydenta. Pamiętam wypowiedź telewizyjną Prezydenta Kaczyńskiego, już po komunikacie rzecznika rządu Pawła Grasia z 3 lutego 2010, że dojdzie do spotkania premierów w Katyniu, iż zamierza wziąć udział w uroczystościach. Ja nie orientowałem się o przygotowaniach ze strony Kancelarii Prezydenta, ja dowiedziałem się o zamiarze udziału Lecha Kaczyńskiego z jego publicznej wypowiedzi po komunikacie” - zeznania tej treści złożył Donald Tusk przed Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga, która prowadziła tzw. cywilny wątek śledztwa smoleńskiego.  Zeznania Tuska stoją w sprzeczności z faktami.

Jak wynika z innych zeznań, z którymi się zapoznaliśmy, już 8 grudnia 2009 r. do MSZ trafiła oficjalna informacja, że minister Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta poinformował ambasadora Rosji Grinina o tym, iż Lech Kaczyński zamierza wziąć udział w obchodach w Katyniu. W reakcji następnego dnia w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie, którego celem było przygotowanie udziału premiera w uroczystościach w Katyniu. W zeznaniach Tomasza Arabskiego, do których dotarliśmy, czytamy: “Na tym etapie przygotowań dla mnie było oczywiste, że prezydent raczej będzie chciał wziąć udział w uroczystościach”.

Z kolei 27 stycznia prezydencki minister Handzlik wysłał do swojego odpowiednika w MSZ Andrzeja Kremera (zginął w Smoleńsku) oficjalny dokument, że prezydent Kaczyński planuje oddać hołd oficerom na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu w kwietniu br.

- Trudno jest wskazać moment, kiedy zapadła jednoznaczna decyzja o mojej obecności w Katyniu - czytamy w zeznaniach Tuska. Tymczasem szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski zeznał: “Kwestia zbrodni katyńskiej została poruszona przy okazji rozmowy premierów w Sopocie przy okazji uroczystości związanych z 70. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte. Po tym spotkaniu min. Kremer i dyrektor Bratkiewicz odbywali spotkania ze swoimi odpowiednikami ze strony rosyjskiej, w których temat uroczystości w Katyniu w 2010 roku był jednym z poruszanych tematów rozmów. Strona polska dążyła do tego, by premier Putin i premier Tusk razem oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej”.

http://niezalezna.pl/30765-smolensk-zeznania-tuska-sprzeczne-z-faktami

7 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters