Jerzy Miller walczy z popiersiami prezydentów

Publikacja w serwisie: 11 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jerzy Miller stanął na czele komisji ekspertów » Komisja Millera kombinuje, jak zdobyć oryginalne nagrania z wieży w Smoleńsku “metodą chałupniczą” jak nazwał to Jerzy Miller » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Polska “walczy” o kasetę, na której rzekomo nie nagrał się zapis z radiolokatora » Miller z Klichem jadą do Moskwy » Co jeszcze podpisał Miller w Moskwie? » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Jerzy Jachowicz: Tablica na odczepnego » Posłowie VI kadencji – Jerzy Szmajdziński » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Miller zapomniał o Tbilisi » Co załatwią Miller z Parulskim? » Miller jak Anodina: winni piloci » Jak Miller „wydłużył” katastrofę w Smoleńsku » Miller: Mówimy z Klichem jednym głosem » Miller: Nie ma potrzeby rozmawiać o raportach na szczeblu rządowym » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » MILLER: “Jakość raportu jest ważniejsza niż data publikacji” » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » La lista delle persone lese nell’inchiesta che riguarda la catastrofe di Smoleńsk conta circa 160 persone e istituzioni. I famigliari delle vittime chiedono incontro con la commissione di Miller. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Specjalni eksperci wojewódzkiego konserwatora zabytków z Małopolski sprawdzą, czy rzeźby przedstawiające głowy prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego umieszczono zgodnie z prawem w zabytkowej sali ratusza w Nowym Sączu.

Małopolski konserwator zabytków podlega wojewodzie, którym obecnie jest Jerzy Miller, były szef MSWiA. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji nadzorował przygotowanie wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Stał również na czele komisji, która opracowała raport na temat przyczyn smoleńskiej katastrofy, powielający tezy rosyjskiego raportu MAK-u. Dziś już wiadomo, że opracowany przez komisję Millera dokument został w dużej części sfałszowany.

Teraz Jerzy Miller jako wojewoda małopolski nadzoruje działania wojewódzkiego konserwatora zabytków.
- Ratusz z wystrojem sali reprezentacyjnej jest wpisany do rejestru zabytków, wszelkie zmiany jego wyglądu wymagają zatem konsultacji z konserwatorem – mówi „Codziennej” Krystyna Menia, szefowa nowosądeckiej delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Podkreśla, że żadnych uzgodnień dotyczących umieszczenia podobizn prezydentów nie było. - Dlatego w tej sprawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne – wyjaśnia Menia.

Alabastrowe głowy św. pamięci Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego ufundowali z okazji drugiej rocznicy tragedii smoleńskiej prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz jego zastępcy: Bożena Jawor i Jerzy Gwiżdż.

Rzeźby zostały umieszczone w niszach znajdujących się w ozdobnej obudowie drzwi w reprezentacyjnej sali ratusza. Ich odsłonięcie odbyło się 10 kwietnia. - Podobizny nie naruszały zabytkowego charakteru pomieszczenia, więc prezydent Nowak nie widział potrzeby uzgodnień z konserwatorem - tłumaczy rzecznik urzędu miasta Małgorzata Grybel.

Rzeźby nie przeszkadzały nawet opozycji. - Z miejskiej kasy nie wydano na nie ani grosza, więc nikt nie zgłaszał sprzeciwu. Obaj prezydenci są honorowymi obywatelami Nowego Sącza – relacjonuje przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wituszyński (PiS). A szef miejscowych struktur PiS-u senator Stanisław Kogut zapewnia: - Nie pozwolimy usunąć podobizn prezydentów.

http://niezalezna.pl/30880-jerzy-miller-walczy-z-popiersiami-prezydentow

11 lipca 2012

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters